Voorbereidingen handelsmissie naar Rusland gaan door
Minister Kamp ziet geen reden om de voorbereiding van een handelsmissie naar Rusland stop te zetten. De missie staat gepland van 13 tot 16 mei.
Het Krim-referendum heeft wereldwijd tot afkeurende reacties geleid. Ondanks steeds dichterbij komende economische sancties door de Europese Unie en de Verenigde Staten, gaat Kamp wel door met de voorbereidingen van de handelsmissie. "Definitief is het zodra je in het vliegtuig zit. Zo lang het nog niet zo ver is, ben je bezig met de voorbereidingen. En we gaan door met die voorbereidingen."
Toch zijn de problemen reëel, zegt Kamp. "Daar is overleg over gaande. En ik hoop dat we erin slagen die problemen op te lossen. Niet zozeer voor die handelsmissie maar wel omdat die problemen een oplossing nodig hebben. Als dat zo is, is er ook geen belemmering om onze goede contacten die we hebben met Rusland, en die in het wederzijds belang zijn, ook in stand te houden."
Sancties raken Nederland niet
De aangekondigde economische sancties aan de gas- en energievoorziening in Nederland niet raken, verzekert Kamp. "Nederland heeft een heel diverse voorziening voor wat betreft gas", zegt hij verwijzend naar de verschillende gasvelden in Nederland, de pijpleiding tussen Nederland en Noorwegen, de verbindingen naar Rusland en de LNG terminal in Rotterdam.
“We hebben die diverse gasvoorzieningen juist opgezet om minder afhankelijk te worden van één of enkele leveranciers", zegt Kamp "Als er een incident is ergens of als er ergens moeilijkheden zijn, zijn we in staat om dat op een andere manier weer op te vangen.”