Ondernemen16 okt '20 07:16Aangepast op 16 okt '20 08:33

Investeerder Parcom laatste kandidaat voor overname Hema

Auteur: BNR Webredactie

Parcom is de laatste overgebleven kandidaat om Hema te kopen, schrijft het Financieele Dagblad. De Nederlandse private-equityfirma onderhandelt met de schuldeisers die de afgelopen zomer de warenhuisketen in handen kregen. Van een afgeronde deal is echter nog geen sprake.

Image
(ANP MARCO DE SWART)

Hema lijkt dus opnieuw met een partij uit de private-equity in zee te gaan. 'Ze hadden niet zoveel keus', zegt FD-journalist Jan Braaksma. Hij benadrukt dat Parcom een goede reputatie heeft. 'Het zijn Nederlanders en een voormalig onderdeel van Nationale Nederlanden. Ze hebben gezien wat er de afgelopen tien jaar gebeurd is bij Hema en gezien dat het bedrijf ijna ten onder is gegaan door die enorme schuldenlast van ze.'

Lees ook | HEMA opent webwinkel in Mexico

Schuldenlast gehalveerd

Het lijkt wel een goede tijd te zijn om een retailer te kopen. De schuldeisers willen er ook echt vanaf, zegt Braaksma. Daarnaast speelt ook mee dat de schuldenlast niet meer zo hoog is. 'De schuldenlast is gehalveerd sinds afgelopen zomer. Dus Hema staat er financieel een stuk beter voor. Er is meer geld om in winkels en expansie te steken. Het is nu echt een ander bedrijf.'

Het lijkt erop dat een deal niet lang meer op zich laat wachten. 'Ze moeten nog boekenonderzoek doen en de contracten induiken. Ook moeten nog details rond de financiering worden geregeld. Parcom wordt gesteund door de familie Van Eerd van Jumbo.' Braaksma benadrukt dan ook dat er genoeg financiële slagkracht is.

Lees ook | Boekhoorn is nog niet klaar met HEMA


Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen