Politiek5 mrt '13 14:04Aangepast op 5 mrt '13 15:46

Asbest in Europarlement Straatsburg

Auteur: BNR Webredactie

In een van de gebouwen van het Europees Parlement in Straatsburg is asbest vrijgekomen na een fout van een bouwbedrijf. Het gaat om het Winston Churchill-gebouw. Het pand is inmiddels afgesloten.

Dat maakte het Europees Parlement dinsdag bekend. Het bouwbedrijf was bezig om nieuwe kantoorruimtes te maken en boorde een gat in twee pilaren. Dat gebeurde ondanks duidelijke aanwijzingen dat er mogelijk asbest zou zijn.

Het schoonmaken van het vrijgekomen asbest is donderdagochtend klaar, is de verwachting. Later zal het asbest in de nu volledig afgeplakte pilaren worden verwijderd.

Maandag zijn de Europarlementariërs weer in Straatsburg voor hun maandelijkse zitting. Er zijn geen gevolgen voor deze sessie.

In Brussel kampt het EP ook met problemen met het gebouw. In de centrale zittingszaal van het parlement werden in de balken scheurtjes gevonden. Deze ruimte is in ieder geval tot november afgesloten. De werkzaamheden zijn nog altijd niet afgerond.


Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen