Asscher pleit voor slim derde steunpakket
De PvdA wil een investeringsfonds van 50 miljard euro om Nederland 'eerlijker en fatsoenlijker' uit de coronacrisis te loodsen. Het kabinet moet vooral meer doen tegen de oplopende werkloosheid, vindt fractieleider Lodewijk Asscher.
Er moet een derde steunpakket komen, maar wel op een slimme manier, bepleit PvdA-Asscher. Het kabinet moet gerichte investeringen naar voren halen en mensen die door corona hun baan verliezen moeten naar ander werk worden gebracht, in tekortsectoren als techniek, onderwijs, zorg en verduurzaming.
19:00 uur
Live | Persconferentie coronamaatregelen
Ontzettend veel mensen zijn hun baan al verloren en het kabinet doet te weinig, meent Asscher. 'Nu gaat het in bepaalde sectoren toch mis, zoals in de cultuursector. Dus is het heel belangrijk om mensen om te scholen en naar ander werk te brengen. Daarnaast moet je investeringen naar voren halen om werk te creëren. Het kabinet heeft tot nu toe nul euro van het Wopke-Wiebesfonds geïnvesteerd.'
Luister terug | Kritiek op quarantaineplicht
Asscher weigert de rest van ons leven in een krimpende economie toe te kijken naar een anderhalvemetereconomie. 'Ik heb steun voor specifieke sectoren gemist, iedere dag verliezen mensen werk en inkomen en het is de taak van politieke partijen om met een optimistische boodschap te komen. De steunpakketten van het kabinet lopen af per 1 oktober, daarom hebben we haast. Bedrijven die geen zekerheid hebben nu mensen ontslaan.
Lees ook | Onderzoek corona-aanpak nodig