Blok: wachten op evaluatierapport Afghanistan
Het is goed dat er onderzoeken gedaan worden en dat iedereen die zorgvuldig leest en daar vervolgens vragen over stelt. Dit zegt demissionair minister Stef Blok van Economische Zaken over het evaluatierapport dat naar de Kamer is gestuurd over de Nederlandse aftocht uit Afghanistan. Voordat hij op Economische Zaken kwam, was Blok minister van Buitenlandse Zaken en verantwoordelijk voor Afghanistan.
Terugblikkend op zijn tijd als minister zegt Blok dat bij Economische Zaken 'de coronacrisis en de steun die daarbij nodig was natuurlijk bovenop de agenda' stonden. 'Dat heeft me echt wel geraakt, je hebt in familie- en vriendenkring te maken met coronabeperkingen, maar ondernemers in horeca of evenementen, die hun levenswerk onder hun handen zien verkruimelen, dat komt echt binnen.'
Volgens Blok heeft zijn ministerie voldoende voor ondernemers kunnen doen, hij benadrukt wel dat hij niet alle financiële pijn kon wegnemen en al helemaal niet de pijn 'van het niet je beroep kunnen uitoefenen'. Zijn overstap van Buitenlandse Zaken naar Economische Zaken kwam ook voor hem onverwacht toen Bas van 't Wout om gezondheidsredenen terug trad.
Desgevraagd zegt Blok geen ministerspost meer te ambiëren. 'Ik vind het een enorme eer en heel bijzonder, ik heb dat sinds 2012 gedaan. Ik heb altijd de overtuiging gehad dat het heel mooi is om te doen, maar je moet ook een keer de stap opzij doen en andere mooie dingen gaan doen in het leven. Het is tijd voor andere dingen.' Wat hij precies gaat doen, daarover wil Blok niet speculeren: 'Eerst gezellig kerst vieren met familie'.