BNR logo
  • Nieuws
  • Radio
    • Programmagids
    • AEX Factor
    • Baanbrekende Businessmodellen
    • Beleggerspanel
    • Beter
    • BNR Auto-Update
    • BNR Europa
    • BNR Mobility
    • BNR Sport
    • BNR's Big Five
    • Boardroompanel
    • Boekestijn en De Wijk
    • BREEKT
    • Column Ben van der Burg
    • Column Bernard Hammelburg
    • Column Jaap Jansen
    • Column Marianne Zwagerman
    • Column Paul Laseur
    • Crypto Update
    • Cryptocast
    • De Nationale Autoshow
    • De Nieuwe Wereld
    • De Ochtendspits
    • De Top van Nederland
    • De Wereld
    • Digitaal
    • Duurzaam
    • Economenpanel
    • Eyeopeners
    • Kees de Kort
    • Koplopers
    • Lobbypanel
    • Ondernemerspanel
    • Postma in Amerika
    • Spitsbrekers
    • Tech Update
    • The Daily Move
    • The Friday Move
    • Toon van de Week
    • Vastgoed Gezocht
    • Wereldveroveraars
    • Werkverkenners
    • Wetenschap Vandaag
    • Zakendoen
  • Gemist
    • Alle podcasts
    • All in the Game
    • Amerika Podcast
    • BNR Perestrojkast
    • China Podcast
    • Column Corné van Zeijl
    • Crypto Cowboys
    • Cryptocast
    • De Ben Tiggelaar Podcast
    • Dé Klantenpodcast
    • De Legende van Satoshi Nakamoto
    • De Nieuwsdag
    • De Ondernemerskamer
    • De Technoloog
    • Een Jaar Burgemeester
    • Europa Update
    • Factcheck Europa
    • Het Bromvliegeffect
    • Het Nieuwe Geld
    • Honger
    • IJzige Tongen
    • Italië Podcast
    • Ochtendnieuws
    • Petrolheads
    • Podcast Top 40
    • De Strateeg
    • Space Cowboys
    • Spitsbrekers
    • The Road to Zandvoort
    • Ukrayina
    • Voeding van morgen
    • Vraag het Gommers
    • Werkprofessor
    • Zakendoen De Veranderaars
  • Partners
Politiek

De Jonge: 'Suggesties Volkskrant over mondkapjesdeal kloppen niet'

  • Remy Kock,
  • ANP
woensdag 23 maart 2022, 11:28 Update: woensdag 23 maart 2022, 14:48

Minister voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening Hugo de Jonge heeft in zijn vorige functie als minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport niet gelogen over zijn rol in de omstreden mondkapjesdeal met Sywert van Lienden. Dat zegt hij tegen BNR's politiek commentator Leendert Beekman.

ANP / Bart Maat

De Jonge reageert daarmee op de aantijgingen die de Volkskrant eerder op woensdag publiceerde. De krant schrijft dat De Jonge zich actief bemoeide met de mondkapjeshandel van CDA-partijgenoot Sywert van Lienden. Zo zou De Jonge er persoonlijk voor hebben gezorgd dat een topambtenaar contact opnam met Van Lienden.

Volgens De Jonge kloppen de ‘suggesties’ die in De Volkskrant staan niet, maar hij wil er verder geen uitleg over geven. ‘Er is nu een onderzoek en die wacht ik af.’ ⁦@BNR⁩ #mondkapjes pic.twitter.com/dsOJuhduLn

— Leendert Beekman (@LeendertBeekman) March 23, 2022

Volgens De Jonge zouden die aantijgingen dus niet kloppen, maar verdere uitleg van de bewindspersoon bleef uit. 'Er is nu een onderzoek en dat wacht ik af', zei hij desgevraagd.

Oppositie

Een aantal oppositiepartijen lijkt de bemoeienis van De Jonge wel degelijk te zien als een vorm van betrokkenheid bij de deal. De PvdA en JA21 willen een debat over de kwestie. DENK-leider Farid Azarkan zegt dat het vertrouwen in de politiek op het spel staat. Fleur Agema van de PVV spreekt van een doofpot en noemt De Jonge een leugenaar.

Lees ook | 'De Jonge bemoeide zich met mondkapjeshandel Van Lienden'

Het ministerie van Volksgezondheid laat weten dat het doel was om zo snel en zo veel mogelijk beschermingsmiddelen van goede kwaliteit voor de zorg te verkrijgen. 'Daarom is ervoor gekozen om leads serieus na te gaan. Vanwege de potentiële grote omvang van het voorstel van de heer Van Lienden zijn de partijen verder met elkaar in gesprek gegaan', meldt het ministerie.

Onderzoek Deloitte

Voor vragen over 'ieders rol en verantwoordelijkheid' verwijst het ministerie naar een onderzoek van Deloitte dat momenteel wordt verricht. Dat is vertraagd, meldde verantwoordelijk minister Conny Helder maandag, maar moet voor het zomerreces klaar zijn. De appjes van De Jonge waar de Volkskrant over schrijft worden daarin volgens het ministerie meegenomen.

De huidige minister van Volksgezondheid Ernst Kuipers wil niet ingaan op de kwestie. Ook hij verwijst naar het onderzoek van Deloitte. In algemene zin zegt hij dat er altijd een overlap bestaat tussen de portefeuilles van ministers, en dat daar onderling overleg over is.

Werkwijze

Kuipers zegt verder dat hij de werkwijze omtrent de WOB-verzoeken niet gaat aanpassen. Het ministerie van VWS maakt nu per thema informatie openbaar, in plaats van per individueel geval. Daardoor lopen de behandeltermijnen op. De Volkskrant nam hiertegen juridische stappen, waarna VWS in hoger beroep ging. Dat hoger beroep loopt nog. Volgens Kuipers zijn er 'ontzettend veel mensen' binnen zijn departement bezig met het behandelen van WOB-verzoeken en kost dat nu eenmaal tijd.

Lees ook | Sywert van Lienden aangehouden in onderzoek mondkapjesdeal

Hugo de JongeLeendert BeekmanMondkapjesSywert van Lienden
Deel dit artikel:

Aanbevolen podcasts

'De Jonge wekt illusie dat hij problemen oplost met huurplannen'

Rutte geïrriteerd in sms-debat: 'Als er geen vertrouwen is, ga ik andere dingen doen'

CBS: afgifte vergunningen woningbouw stevig gedaald

Volg de discussie via Facebook of Twitter

Doe mee aan de discussie op onze Facebookpagina of via Twitter (#bnr).
BNR Facebook BNR Twitter
live-studio-image

Populairste podcasts

Oekraïne-update zaterdag, dag 87

Postma in Amerika | pikante verspreking van Bush

De terugblik op 2 jaar Coronapandemie van Diederik Gommers. Deel 1

  • BNR Nieuwsradio

  • Contact
  • Frequenties
  • Files en flitsers
  • BNR Nieuwsbrief
  • Podcasts
  • RSS feed
  • Disclaimer
  • Zakelijke info

  • Dutch Podcast Awards
  • Adverteren
  • Podcast laten maken
  • Vacature plaatsen op BNR
  • Werken bij BNR
  • Stages
  • FD Mediagroep

  • Company.info
  • Energeia
  • ESB
  • FD
  • FD Mediagroep
  • Investment Officer
  • Listn
  • PensioenPro
  • Download de app

  • Privacy
  • Copyright
  • Cookies
  • Voorwaarden