Wie lichamelijke beperkingen heeft, kan een hulphond goed gebruiken om niet te afhankelijk te worden van anderen. Maar verzekeraars vergoeden de kosten voor zo'n hond niet aan iedereen. Stichting Hulphond begint daarom Teamwork. Daarmee kunnen mensen die het nodig hebben hun eigen hond op leiden tot hulphond. Directeur Rudolf Strikwold is te gast.
Malaria
De middelen die wij gebruiken in
de strijd tegen de malariamug zijn al in 1939 ontwikkeld. Hoe komt het dat we
anno nu - met alle kennis die wetenschappers de afgelopen jaren hebben opgedaan
- nog steeds medicatie van meer dan 70 jaar geleden gebruiken? Dat vroeg ook wetenschapper Bart
Knols zich af. Hij begon samen met ex-collegawetenschappers In2Care. Een
bedrijf dat wetenschappelijke uitvindingen over de bestrijding van plaagziekten
vermarkt.
Auto-update
Briljant is-ie zeker niet. Toch had presentator Wouter Karssen van
de BNR Nationale Autoshow een fijne dag in de nieuwe Maserati GranTurismo
Sport.
Over de trends deze kerstvakantie praat ik met hét trendwatchers-duo van Nederland: Lieke en Richard Lamb. Iedere vrijdag geven zij bij BNR hun TrendsVerwachting. Dit keer dus de 'TrendsVerwachting voor…de kerstvakantie.'
Weekers
De verkiezingscampagne van staatssecretaris Frans Weekers is
mogelijk deels gefinancierd door de van omkoping verdachte projectontwikkelaar
Van Pol. Dat erkende Weekers na forse kritiek in een brief naar de Tweede
Kamer. Weekers kreeg tijdens zijn campagne hulp van de opgestapte Roermondse
wethouder Jos van Rey. Die zou campagnegelden hebben aangenomen van de
projectontwikkelaar, in ruil voor politieke gunsten. Onder meer over deze kwestie spreken vandaag in het Kamerledenpanel: Paulus Jansen (SP), Pieter Heerma (CDA) en Jacques Monasch (PvdA).
Een grote stad heeft veel donkere en verborgen kanten. En de stad in Nederland met de meeste van die duistere plekken is Amsterdam. De Dienst Ruimtelijke Ordening neemt ons in het boek Amsterdam Noir mee naar de zwartste plekken van de hoofdstad.