Geld Van Praag-campagne mogelijk terug naar amateurtak KNVB
Het geld dat Michael van Praag heeft gebruikt voor zijn campagne als kandidaat-voorzitter van de FIFA moet mogelijk worden teruggestort op de rekening van de amateurtak van de KNVB. Dat zegt afgevaardigde Ben van Olffen op BNR.
Voor zijn campagne kreeg van Praag in totaal zo’n 400 duizend euro. De helft daarvan kwam van de amateurs. Nu de Nederlander zich heeft teruggetrokken uit de race om de FIFA-leiding denkt de amateurtak er over na om het geld terug te eisen.
Extra last
De afgelopen jaren heeft de amateurtak van de voetbalbond flink moeten bezuinigen. Daarbij zijn vijftig banen wegbezuinigd. "Verenigingen verhoogden de contributie en zelfs het bondsbestuur heeft ons opgeroepen om orde op zaken te stellen. Het is een extra last voor het amateurvoetbal", zo sprak Van Olffen eerder.
Ondanks die financiële problemen moest de amateurtak toch opdraaien voor een bedrag van 200 honderd duizend euro dat ten goede kwam aan Van Praags poging om Sepp Blatter van de troon te stoten.