Vijfde en zesde man zijn blijvertjes bij UEFA
De UEFA houdt vast aan de vijfde en zesde man op de doellijn. Voorzitter Michel Platini is nog altijd geen voorstander van technische hulpmiddelen in het topvoetbal.
De UEFA zet het experiment met de extra arbiters op beide doellijnen door, zo maakte de Europese voetbalunie donderdagmiddag bekend.
Doellijntechnologie
De UEFA liet zich verder niet uit over het gebruik van doellijntechnologie in de Champions League, Europa League en Super Cup. De wereldvoetbalbond FIFA ging op 5 juli akkoord met de invoering van deze elektronische toepassing. Die moet de arbitrage gaan helpen bij het al dan niet toekennen van een doelpunt.
Jol krijgt ongelijk
Op het afgelopen EK keurde scheidsrechter Viktor Kassai een overduidelijk doelpunt van de Oekraïense speler Marko Devic af. Oud-scheidsrechter Dick Jol dacht toen dat die blunder het definitieve einde van de vijfde en zesde man zou betekenen: "We kunnen nu niet meer om camera’s op de doellijn heen", zei Jol tegen Metro. Maar hij krijgt voorlopig ongelijk nu de UEFA heeft besloten het experiment met extra arbiters op de doellijn door te zetten.