Sport12 aug '12 23:57Aangepast op 13 aug '12 07:34

London 2012: Spelen om door een ringetje te halen

Auteur: Thijs Baas

De sluitingsceremonie van de Olympische Spelen 2012 in Londen is in volle gang. De muziek van een keur aan Britse artiesten galmt door het olympisch stadion.

De overgebleven sporters vermaken zich evenals de 80.000 toeschouwers kostelijk op deze zwoele Londense zomernacht. Allemaal leuk en aardig, maar uiteindelijk gaat het natuurlijk om de sportieve prestaties van de afgelopen zestien dagen. En die logen er niet om: alleen al de uitzonderlijke resultaten van Ranomi Kromowidjojo en Epke Zonderland leidden tot veel enthousiasme, in ieder geval in eigen land. Om -met een iéts ruimere blik- over de gouden medailles van Usain Bolt nog maar te zwijgen.

VS grote winnaar
Het is de Verenigde Staten uiteindelijk gelukt om China voor te blijven in het Olympische medailleklassement - zie hieronder. Vooral dankzij de atletieknummers wisten de Amerikanen hun nieuwe kwelgeesten de afgelopen dagen uiteindelijk van zich af te schudden.

Toch lijkt voor de Chinezen het hek van de Dam, sinds de Spelen vier jaar geleden in Beijing werden gehouden. Het gaat het land niet alleen economisch steeds meer voor de wind, ook op sportief vlak wordt inmiddels op het hoogste wereldtoneel meegestreden.

Dat het organiseren van de Spelen een gunstig effect kan hebben op de eigen sportieve prestaties van een land bewees ook Groot-Brittannië, dat na een moeizame start wist op te rukken naar de derde plaats op de medaillespiegel.

Dertiende
Nederland moest zich uiteindelijk tevreden stellen met een dertiende plek. Lang niet slecht, en zeker qua totaal aantal medailles is er weinig op aan te merken, maar een top-10-klassering was toch wel heel mooi geweest. Nou ja, in 2016 dan maar weer, in Rio de Janeiro.

Onder de medaillespiegel hebben we alle podiumplaatsen van deze Spelen voor je op een rij gezet. Waar is nog ruimte voor de oranje-sporters om over vier jaar nóg meer medailles in de wacht te slepen? Wie het weet mag het zeggen. In ieder geval zullen de hockeyheren en de zwemestafette-vrouwen nu al popelen om te laten zien dat ze tot meer in staat zijn dan zilver.

ATLETIEK

Mannen

100 m: 1. Bolt (Jam), 2. Blake (Jam), 3. Gatlin (VSt)

200 m: 1. Bolt (Jam), 2. Blake (Jam), 3. Weir (Jam)

400 m: 1. James (Gre), 2. Santos (DoR), 3. Gordon (Tri)

800 m: 1. Rudisha (Ken), 2. Amos (Bot), 3. Kitum (Ken)

1500 m: 1. Makhloufi (Alg), 2. Manzano (VSt), 3. Iguider (Mar)

5000 m: 1. Mo Farah (GBr), 2. Gebremeskel (Eth), 3. Longosiwa (Ken)

10.000 m: 1. Mo Farah (GBr), 2. Rupp (VSt), 3. Bekele (Eth)

110 mh: 1. Merritt (VSt), 2. Richardson (Vst), 3. Parchment (Jam)

400 mh: 1. Sanchez (DoR), 2. Tinsley (VSt), 3. Culson (PRi)

3000 m steeple: 1. Kemboi (Ken), 2. Mekhissi-Benabbad (Fra), 3. Mutai (Ken)

4x100 m: 1. Jamaica, 2. Verenigde Staten, 3. Trinidad en Tobago

4x400: 1. Bahama's, 2. Verenigde Staten, 3. Trinidad en Tobago

Marathon: 1. Kiprotich (Oeg), 2. Kirui (Ken), 3. Kipsang Kiprotich (Ken)

20 km snelwandelen: 1. Chen Ding (Chn), 2. Barrondo (Gua), 3. Wang Zhen (Chn)

50 km snelwandelen: 1. Kirdjapkin (Rus), 2. Tallent (Aus), 3. Si Tianfeng (Chn)

Discus: 1. Harting (Dui), 2. Hadadi (Hon), 3. Kanter (Est)

Hinkstapsprong: 1. Taylor (VSt), 2. Claye (VSt), 3. Donato (Ita)

Hoog: 1. Oechov (Rus), 2. Kynard (VSt), 3. Barshim (Qat), Drouin (Can) en Grabarz (GBr)

Kogel: 1. Majewski (Pol), 2. Storl (Dui), 3. Hoffa (VSt)

Kogelslingeren: 1. Pars (Hon), 2. Kozmus (Slv), 3. Murofushi (Jap)

Polsstokhoog: 1. Lavillenie (Fra), 2. Otto (Dui), 3. Holzdeppe (Dui)

Speer: 1. Walcott (Tri), 2. Pjatnisja (Oek), 3. Ruuskanen (Fin)

Ver: 1. Rutherford (GBr), 2. Watt (Aus), 3. Claye (VSt)

Tienkamp: 1. Eaton (VSt), 2. Hardee (VSt), 3. Suarez (Cub)

Vrouwen

100 m: 1. Fraser-Pryce (Jam), 2. Jeter (Vst), 3. Campbell-Brown (Jam)

200 m: 1. Felix (VSt), 2. Fraser-Pryce (Jam), 3. Jeter (VSt)

400 m: 1. Richards-Ross (VSt), 2. Ohuruogu (GBr), 3. Trotter (VSt)

800 m: 1. Savinova (Rus), 2. Semenya (ZAf), 3. Pojstogova (Rus)

1500 m: 1. Cakir Alptekin (Tur), 2. Bulut (Tur), 3. Jamal (Bah)

5000 m: 1. Defar (Eth), 2. Vivian Cheruiyot (Ken), 3. Dibaba (Eth)

10.000 m: 1. Dibaba (Eth), 2. Kipyego (Ken), 3. Cheruiyot (Ken)

100 mh: 1. Pearson (Aus), 2. Harper (VSt), 3. Wells (VSt)

400 mh: 1. Antjoech (Rus), 2. Demus (VSt), 3. Hejinova (Tsj)

3000 m steeple: 1. Zaripova (Rus), 2. Ghribi (Tun), 3. Assefa (Eth)

4x100 m: 1. Verenigde Staten, 2. Jamaica, 3. Oekraïne

4x400 m: 1. Verenigde Staten, 2. Rusland, 3. Jamaica

Marathon: 1. Gelana (Eth), 2. Jeptoo (Ken), 3. Petrova Archipova (Rus)

Snelwandelen, 20 km: 1. Lasjmanova (Rus), 2. Kaniskina (Rus), 3. Qieyang Shenjie (Chn)

Discus: 1. Perkovic (Kro), 2. Pisjtsjalnikova (Rus), 3. Li Yanfeng (Chn)

Hinkstapsprong: 1. Ripakova (Kaz), 2. Ibargüen (Col), 3. Saladoega (Oek)

Hoog: 1. Tsjitjserova (Rus), 2. Barrett (VSt), 3. Sjkolina (Rus)

Kogel: 1. Ostaptsjoek (WRu), 2. Adams (NZe), 3. Kolodko (Rus)

Kogelslingeren: 1. Lisenko (Rus), 2. Wlodarczyk (Pol), 3. Heidler (Dui)

Polsstokhoog: 1. Suhr (VSt), 2. Silva (Cub), 3. Isinbajeva (Rus)

Speer: 1. Spotakova (Tsj), 2. Obergfoll (Dui), 3. Stahl (Dui)

Ver: 1. Reese (VSt), 2. Sokolova (Rus), 3. Deloach (VSt)

Zevenkamp: 1. Ennis (GBr), 2. Schwarzkopf (Dui), 3. Tsjernova (Rus)

BADMINTON

Mannen

Enkel: 1. Lin Dan (Chn), 2. Lee Chong Wei (Mal), 3. Chen Long (Chn)

Dubbel: 1. Cai Yun/Fu Haifeng (Chn), 2. Boe/Mogensen (Den), 3. Chung Jae-sung/Lee Yong-dae (ZKo)

Vrouwen

Enkelspel: 1. Li Xuerui (Chn), 2. Wang Yihan (Chn), 3. Saina Nehwal (Ina)

Dubbelspel: 1. Tian/Zhao (Chn), 2. Fujii/Kakiiwa (Jap), 3. Sorokina/Wislowa (Rus)

Gemengd: 1. Zhang Nan/Zhao Yunlei (Chn), 2. Xu Chen/Ma Jin (Chn), 3. Fischer/Pedersen (Den)

BASKETBAL

Mannen: 1. Verenigde Staten, 2. Spanje, Rusland

Vrouwen: 1. Verenigde Staten, 2. Frankrijk, 3. Australië

BEACHVOLLEYBAL

Mannen: 1. Brink/Reckermann (Dui), 2. Cerutti/Rego (Bra), 3. Plavins/Smedins (Let)

Vrouwen: 1. May-Treanor/Walsh (VSt), 2. Ross/Kessy (VSt), 3. Larissa/Juliana (Bra)

BOOGSCHIETEN

Mannen

Individueel: 1. Oh Jin-hyek (ZKo), 2. Furukawa (Jap), 3. Dai Xiaoxiang (Chn)

Landenwedstrijd: 1. Italië, 2. Verenigde Staten, 3. Zuid-Korea

Vrouwen

Individueel: 1. Ki Bo-Bae (ZKo), 2. Roman (Mex), 3. Avitia (Mex)

Landenwedstrijd: 1. Zuid-Korea, 2. China, 3. Japan

BOKSEN

Mannen

-49 kg: 1. Zou Shiming (Chn), 2. Pongprayoon (Tha), 3. Ajrapetjan (Rus), Barnes (Ier)

-52 kg: 1. Ramirez (Cub), 2. Tugstsogt (Mon), 3. Conlan (Ier), Alojan (Rus)

-56 kg, 1. Campbell (GrB), 2. Nevin (Ier), 3. Shimizu (Jap), Alvarez (Cub)

-60 kg: 1. Lomatsjenko (Oek), 2. Han Soonchul (ZKo), 3. Toledo (Cub), Petrauskas (Lit)

-64 kg: 1. Iglesias (Cub), 2. Berintsjik (Oek), 3. Mangiacapre (Ita), Munkh-Erdene (Mon)

-69 kg: 1. Sapijev (Kaz), 2. Evans (GBr), 3. Zamkovoi (Rus), Sjelestioek (Oek)

-75 kg: 1. Murata (Jap), 2. Falcao (Bra), 3. Ogogo (GBr), Atojev (Oez)

-81 kg: 1. Mechontsjev (Rus), 2. Nijazijmbetov (Kaz), 3. Falcao (Bra), Gvozdik (Oek)

-91 kg: 1. Ussyk (Oek), 2. Russo (Ita), 3. Mammadov (Aze), Pulew (Bul)

+91 kg: 1. Joshua (GBr), 2. Cammarelle (Ita), 3. Medzhidov (Aze), Ditsjko (Kaz)

Vrouwen

-51 kg: 1. Adams (GBr), 2. Ren Cancan (Chn), 3. Esparza (VSt), Hmangte (Ina)

-60 kg: 1. Taylor (Ier), 2. Otsjigava (Rus), 3. Tsjorjeva (Tja), Araujo (Bra)

-75 kg: 1. Shields (VSt), 2. Torlopova (Rus), 3. Volnova (Kaz), Li Jinzi (Chn)

GEWICHTHEFFEN

Mannen

-56 kg: 1. Om Yun-chol (NKo), 2. Wu Jingbiao (Chn), 3. Hristov (Aze)

-62 kg: 1. Kim Un-Guk (Kor), 2. Figueroa (Col), 3. Eko Yuli (Ino)

-69 kg: 1. Lin Qingfen (Chn), 2. Triyatno (Ino), 3. Martin (Roe)

-77 kg: 1. Lu Xiaojun (Chn), 2. Lu Haojie (Chn), 3. Cambar (Cub)

-85 kg: 1. Zielinski (Pol), 2. Auchadov (Rus), 3. Rostami (Ira)

-94 kg: 1. Iljin (Kaz), 2. Ivanov (Rus), 3. Ciricu (Mol)

-105 kg: 1. Torochtij (Oek), 2. Nasirshelal (Irn), 3. Bonk (Pol)

+105 kg: 1. Salimikordasiabi (Ira), 2. Anoushiravani (Ira), 3. Albegov (Rus)

Vrouwen

-48 kg: 1. Wang Mingjuan (Chn), 2. Miyake (Jap), 3. Ryang Chun-Hwa (NKo)

-53 kg: 1. Tsjinsjanlo (Kaz), 2. Hsu Shu-ching (Tai), 3. Iovu (Mol)

-58 kg: 1. Li Xueying (Chn), 2. Sirikaew (Tai), 3. Kalina (Oek)

-63 kg: 1. Maneza (Kaz), 2. Tsaroekajeva (Rus), 3. Girard (Can)

-69 kg: 1. Rim Jong-Sim (NKo), 2. Cocos (Roe), 3. Sjkermankova (WRu)

-75 kg: 1. Podobedova (Kaz), 2. Zabolotnaja (Rus), 3. Koelesja (WRu)

+75 kg: 1. Zhou Lulu (Chn), 2. Kasjirina (Rus), 3. Choersjoedjan (Arm)

HANDBAL

Mannen: 1. Frankrijk, 2. Zweden, 3. Kroatië

Vrouwen: 1. Noorwegen, 2. Montenegro, 3. Spanje

HOCKEY

Mannen: 1. Duitsland, 2. NEDERLAND, 3. Australië

Vrouwen: 1. NEDERLAND, 2. Argentinië, 3. Groot-Brittannië

JUDO

Mannen

-60 kg: 1. Galstian (Rus), 2. Hiraoki (Jap), 3. Kitadai (Bra) en Sobirov (Oez)

-66 kg: 1. Sjavdatoeasjvili (Geo), 2. Ungvari (Hon), 3. Ebinuma (Jap) en Cho Jun-ho (ZKo)

-73 kg: 1. Isajev (Rus), 2. Nakaya (Jap), 3. Legrand (Fra) en Nyam-Ochir (Mon)

-81 kg: 1. Kim Jae-Bum (ZKo), 2. Bischof (Dui), 3. Nifontov (Rus) en Valois-Fortier (Can)

-90 kg: 1. Song Dae-Nam (ZKo), 2. Gonzalez (Cub), 3. Iliadis (Gri) en Nishiyama (Jap)

-100 kg: 1. Chaiboelajev (Rus), 2. Tuvshinbayar (Mon), 3. GROL (NED) en Peters (Dui)

+100 kg: 1. Riner (Fra), 2. Michailin (Rus), 3. Silva (Bra) en Tölzer (Dui)

Vrouwen

-48 kg: 1. Menezes (Bra), 2. Dumitru (Roe), 3. Van Snick (Bel) en Csernoviczki (Hon)

-52 kg: 1. An Kum-Ae (NKo), 2. Bermoy (Cub), 3. Fociniti (Ita) en Gneto (Fra)

-57 kg: 1. Matsumoto (Jap), 2. Caprioriu (Roe), 3. Pavia (Fra) en Malloy (VSt)

-63 kg: 1. Zolnir (Slw), 2. Xu (Chn), 3. Émane (Fra) en Ueno (Jap)

-70 kg: 1. Decosse (Fra), 2. Thiele (Dui), 3. BOSCH (NED) en Alvear (Col)

-78 kg: 1. Harrison (VSt), 2. Gibbons (GBr), 3. Aguiar (Bra) en Tcheuméo (Fra)

+78 kg: 1. Ortiz (Cub), 2. Sugimoto (Jap), 3. Bryant (GBr) en Tong Wen (Chn)

KANOVAREN

Mannen

Slalom (wild water)

K1: 1. Molmenti (Ita), 2. Hradilek (Tsj), 3. Aigner (Dui)

C1: 1. Estanguet (Fra), 2. Tasiadis (Dui), 3. Martikan (Slw)

C2: 1. Baillie/Stott (GBr), 2. Florence/Hounslow (GBr), 3. Pavol en Peter Hochschorner (Slw)

Sprint (vlak water)

K1 200 m: 1. McKeever (GBr), 2. Craviotto (Spa), 3. De Jonge (Can)

K2 200 m: 1. Postrigaj/Djatsjenko (Rus), 2. Pjatroesjenka/Machneoe (WRu), 3. Heath/Schofield (GBr)

K1 1000 m: 1. Larsen (Noo), 2. Van Koeverden (Can), 3. Hoff (Dui)

K2 1000 m: 1. Dombi/Kokeny (Hon), 2. Pimenta/Silva (Por), 3. Hollstein/Ihle (Dui)

K4 1000 m: 1. Australië, 2. Hongarije, 3. Tsjechië

C1 200 m: 1. Tsjeban (Oek), 2. Sjoeklin (Lit), 3. Sjtil (Rus)

1C 1000 m: 1. Brendel (Dui), 2. Cal Figueroa (Spa), 3. Oldershaw (Can)

C2 1000 m: 1. Kretschmer/Kuschela (Dui), 2. Andrei en Aliaksandr Bachdanovits (WRu), 3. Korovasjkov/Pervoechin (Rus)

Vrouwen

Slalom (wild water)

K1: 1. Fer (Fra), 2. Fox (Aus), 3. Chourraut (Spa)

Sprint (vlak water)

K1 200 m: 1. Carrington (NZe), 2. Osipenko-Radomska (Oek), 3. Douchev-Janics (Hon)

K1 500 m: 1. Kozak (Hon), 2. Osipenko-Radomska (Oek), 3. Hartley (ZAf)

K2 500 m: 1. Weber/Dietze (Dui), 2. Kovacs/Douchev-Janics (Hon), 3. Naja/Mikolajczyk (Pol)

K4 500 m: 1. Hongarije, 2. Duitsland, 3. Wit-Rusland

MODERNE VIJFKAMP

Mannen: 1. Svoboda (Tsj), 2. Zhongrong Cao (Chn), 3. Marosi (Hon)

Vrouwen: 1. Asadauskaite (Lit), 2. Murray (GBr), 3. Marques (Bra)

PAARDENSPORT

Dressuur, individueel: 1. Dujardin (GBr), 2. CORNELISSEN (NED), 3. Bechtolsheimer (GBr)

Landenwedstrijd: 1. Groot-Brittannië, 2. Duitsland, 3. NEDERLAND

Eventing, individueel: 1. Jung (Dui), 2. Ostholt (Zwe), 3. Auffarth (Dui)

Landenwedstrijd: 1. Duitsland, 2. Groot-Brittannië, 3. Nieuw-Zeeland

Springen, individueel: 1. Guerdat (Zwi), 2. GERCO SCHRÖDER (NED), 3. O'Connor (Ier)

Landenwedstrijd: 1. Groot-Brittannië, 2. NEDERLAND, 3. Saudi-Arabië

RITMISCHE GYMNASTIEK

Individueel: 1. Kanajeva (Rus), 2. Dmitrieva (Rus), 3. Tsjarkasjina (WRu)

Landen: 1. Rusland, 2. Wit-Rusland, 3. Italië

ROEIEN

Mannen

Acht: 1. Duitsland, 2. Canada, 3. Groot-Brittannië

Dubbeltwee: 1. Cohen/Sullivan (NZe), 2. Sartori/Battisti (Ita), 3. Spik/Cop (Slo)

Dubbelvier: 1. Duitsland, 2. Kroatië, 3. Australië

Lichte dubbeltwee: 1. Rasmussen/Quist (Den), 2. Purchase/Hunter (GBr), 3. Uru/Taylor (NZe)

Lichte vier: 1. Zuid-Afrika, 2. Groot-Brittannië, 3. Denemarken

Skiff: 1. Drysdale (NZe), 2. Synek (Tsj), 3. Campbell (GBr)

Twee zonder: 1. Murray/Bond (NZe), Chardin/Mortelette (Fra), 3. Nash/Snatch (GBr)

Vier zonder: 1. Groot-Brittannië, 2. Australië, 3. Verenigde Staten

Vrouwen

Acht: 1. Verenigde Staten, 2. Canada, 3. NEDERLAND

Dubbeltwee: 1. Watkins/Grainger (GBr), 2. Crow/Pratley (Aus), 3. Fularczyk/Michalska (Pol)

Lichte dubbeltwee: 1. Copeland/Hosking (GBr), 2. Xu Dongxiang/Huang Wenyi (Chn), 3. Giazitzidou/Tsiavou (Gri)

Lichte vier 1. Oekraïne, 2. Duitsland, 3. Verenigde Staten

Skiff: 1. Knapkova (Tsj), 2. Erichsen (Den), 3. Crow (Aus)

Twee zonder: 1. Glover/Stanning (GBr), 2. Hornsey/Tait (Aus), 3. Haigh/Scown (NZl)

SCHERMEN

Mannen

Degen: 1. Limardo (Ven) 2. Piasecki (Nor), 3. Jung Jin-sun (ZKo)

Floret: 1. Lei Sheng (Chn), 2. Abouelkassem (Egy), 3. Choi Byung-chul (ZKo)

Landen, floret: 1. Italië, 2. Japan, 3. Duitsland

Sabel: 1. Szilagy (Hon), 2. Occhiuzzi (Ita), 3. Kovalev (Rus)

Landen, sabel: 1. Zuid-Korea, 2. Roemenië, 3. Italië

Vrouwen

Degen: 1. Sjemjakina (Oek), 2. Heidemann (Dui), 3. Sun Yujie (Chn)

Landen, degen: 1. China, 2. Zuid-Korea, 3. Verenigde Staten

Floret: 1. Di Francisca (Ita), 2. Errigo (Ita), 3. Vezzali (Ita)

Landen, floret: 1. Italië, 2. Rusland, 3. Zuid-Korea

Sabel: 1. Kim Ji-yeon (ZKo), 2. Velikaja (Rus), 3. Charlan (Oek)

SCHIETEN

Mannen

10 meter luchtpistool: 1. Jin Jong-oh (ZKo), 2. Tesconi (Ita), 3. Zlatic (Ser)

10 meter luchtgeweer: 1. Moldoveanu (Roe), 2. Campriani (Ita), 3. Narang (Ina)

25 meter snelvuurpistool: 1. Pupo (Cub), 2. Kumar (Ina), 3. Ding Feng (Chn)

50 meter drie posities: 1. Campriani (Ita), 2. Kim Jong-hyun (ZKo), 3. Emmons (VSt)

50 meter luchtgeweer: 1. Martinov (WRu), 2. Cox (Bel), 3. Debevec (Slv)

50 meter pistool: 1. Jin Jong-oh (ZKo), 2. Choi Young-rae (ZKo), 3. Wang Zhiwei (Chn)

Skeet: 1. Hancock (VSt), 2. Golding (Den), 3. Al-Attiyah (Qat)

Trap: 1. Cernogoraz (Kro), 2. Fabbrizi (Ita), 3. Aldeehani (Koe)

Dubbeltrap: 1. Wilson (GBr), 2. Dahlby (Zwe), 3. Mossin (Rus)

Vrouwen

10 meter luchtgeweer: 1. Yi Siling (Chn), 2. Bogacka (Pol), 3. Yu Dan (Chn)

10 meter luchtpistool: 1. Guo Wenjun (Chn), 2. Goberville (Fra), 3. Kostevitsj (Oek)

25 meter luchtpistool: 1. Kim Jang-mi (ZKo), 2. Chen Ying (Chn), 3. Kostevitsj (Oek)

50 meter drie posities: 1. Gray (VSt), 2. Maksimovic (Ser), 3. Skydorova (Tsj)

Skeet: 1. Rhode (VSt), 2. Wei Ning (Chn), 3. Bartekova (Slw)

Trap: 1. Rossi (Ita), 2. Stefecekova (Slw), 3. Reau (Fra)

SCHOONSPRINGEN

Mannen

3 meter: 1. Zacharov (Rus), 2. Qin Kai (Chn), 3. He Chong (Chn)

10 meter: 1. Boudia (VSt), 2. Qiu Bo (Chn), 3. Daley (GBr)

Synchroon, 3 meter: 1. Luo Yutong/Qin Lai (Chn), 2. Zacharov/Koeznetsov (Rus), 3. Dumais/Ipsen (VSt)

Synchroon, 10 meter: 1. Cao Yuan/Zhang Yanquan (Chn), 2. Sanchez/Garcia (Mex), 3. McCrory/Boudia (VSt)

Vrouwen

3 meter: 1. Wu Minxia (Chn), 2. He Zi (Chn), 3. Sanchez (Mex)

10 meter: 1. Chen Ruolin (Chn), 2. Broben (Aus), 3. Pandelela-Rinong (Mal)

Synchroon, 3 meter: 1. Wu Minxia/He Zi (Chn), 2. Bryant/Johnston (VSt), 3. Abel/Heymans (Can)

Synchroon, 10 meter: 1. Chen Ruolin/Wang Hao (Chn), 2. Orozco/Espinosa (Mex), 3. Filion/Benfeito (Can)

TAEKWONDO

Mannen

-58 kg: 1. Gonzalez (Spa), 2. Lee Dae-hoon (ZKo), 3. Denisenko (Rus) en Munoz Oviedo (Col)

-68 kg: 1. Tazegul (Tur), 2. Bagheri Motamed (Ira), 3. Jennings (VSt) en Nikpah (Afg)

-80 kg: 1. Crismanich (Arg), 2. Garcia (Spa), 3. Muhammad (GBr) en Sarmiento (Ita)

+80 kg: 1. Molfetta (Ita), 2. Obame (Gab), 3. Despaigne (Cub) en Liu Xiaobo (Chn)

Vrouwen

-49 kg: 1. Wu Jingyu (Chn), 2. Yagyue Enrique (Spa), 3. Sonkham (Tha) en Zaninovic (Kro)

-57 kg: 1. Jones (GBr), 2. Hou Yuzhuo (Chn), 3. Harnois (Fra) en Tseng Li-Cheng (Tai).

-67 kg: 1. Hwang Kyung-Seon (ZKo), 2. Tatar (Tur), 3. McPherson (VSt) en Fromm (Dui)

+67 kg: 1. Mandic (Ser), 2. Graffe (Fra), 3. Barisjokova (Rus) en Espinoza (Mex)

TAFELTENNIS

Mannen

Enkel: 1. Zhang Jike (Chn), 2. Wang Hao (Chn), 3. Ovtcharov (Dui)

Landen: 1. China, 2. Zuid-Korea, 3. Duitsland

Vrouwen

Enkel: 1. Li Xiaoxia (Chn), 2. Ding Ning (Chn), 3. Feng Tianwei (Sin)

Teams: 1. China, 2. Japan, 3. Singapore

TENNIS

Mannen

Enkel: 1. Murray (GBr), 2. Federer (Zwi), 3. Del Potro (Arg)

Dubbel: 1. Mike Bryan/Bob Bryan (VSt), 2. Llodra/Tsonga (Fra), 3. Benneteau/Gasquet (Fra)

Vrouwen

Enkel: 1. Serena Williams (VSt), 2. Sjarapova (Rus), 3. Azarenka (WRu)

Dubbel: 1. Serena Williams/Venus Williams (VSt), 2. Hlavackova/Hradecka (Tsj), 3. Kirilenko/Petrova (Rus)

Gemengd dubbel: 1. Azarenka/Mirnii (WRu), 2. Robson/Murray (GBr), 3. Raymond/Mike Bryan (VSt)

TRAMPOLINESPRINGEN

Mannen: 1. Dong Dong (Chn), 2. Oesjakov (Rus), 3. Lu Chunlong (Chn)

Vrouwen: 1. MacLennan (Can), 2. Huang Shanshan (Chn), 3. He Wenna (Chn)

TRIATLON

Mannen: 1. Alistair Brownlee (GBr), 2. Gomez (Spa), 3. Jonathan Brownlee (GBr)

Vrouwen: 1. Spirig (Zwi), 2. Norden (Zwe), 3. Densham (Aus)

TURNEN

Mannen

Meerkamp: 1. Uchimura (Jap), 2. Nguyen (Dui), 3. Leyva (VSt)

Rek: 1. ZONDERLAND (NED), 2. Hambüchen (Dui), 3. Zou Kai (Chn)

Brug: 1. Feng Zhe (Chn), 2. Nguyen (Dui), 3. Sabot (Fra)

Ringen: 1. Zanetti (Bra), 2. Chen Yibing (Chn), 3. Morandi (Ita)

Sprong: 1. Yang Hak-seon (ZKo), 2. Abliazin (Rus), 3. Radivilov (Oek)

Vloer: 1. Zou Kai (Chn), 2. Uchimura (Jap), 3. Abliazin (Rus)

Voltige: 1. Berki (Hon), 2. Smith (GBr), 3. Whitlock (GBr)

Landenfinale: 1. China, 2. Japan, 3. Groot-Brittannië

Vrouwen

Meerkamp: 1. Douglas (VSt), 2. Komova (Rus), 3. Moestafina (Rus)

Balk: 1. Deng Linlin (Chn), 2. Lu Sui (Chn), 3. Raisman (VSt)

Brug ongelijk: 1. Moestafina (Rus), 2. He Kexin (Chn), 3. Tweddle (GBr)

Sprong: 1. Izbasa (Roe), 2. Maroney (VSt), 3. Paseka (Rus)

Vloer: 1. Raisman (VSt), 2. Ponor (Roe), 3. Moestafina (Rus)

Landenfinale: 1. Verenigde Staten, 2. Rusland, 3. Roemenië

VOETBAL

Mannen: 1. Mexico, 2. Brazilië, 3. Zuid-Korea

Vrouwen: 1. Verenigde Staten, 2. Japan, 3. Canada

VOLLEYBAL

Mannen: 1. Rusland, 2. Brazilië, 3. Italië

Vrouwen: 1. Brazilië, 2. Verenigde Staten, 3. Japan

WATERPOLO

Mannen: 1. Kroatië, 2. Italië, 3. Servië

Vrouwen: 1. Verenigde Staten, 2. Spanje, 3. Australië

WIELRENNEN

Mannen

Wegrace: 1. Vinokoerov (Kaz), 2. Uran (Col), 3. Kristoff (Noo)

Tijdrit: 1. Wiggins (GBr), 2. Martin (Dui), 3. Froome (GBr)

Vrouwen

Wegrace: 1. VOS (NED), 2. Armitstead (GBr), 3. Zabelinskaja (Rus)

Tijdrit: 1. Armstrong (VSt), 2. Arndt (Dui), 3. Zabelinskaya (Rus)

BAAN

Mannen

Keirin: 1. Hoy (GBr), 2. Levy (Dui), 3. MULDER (NED) en Van Velthooven (NZe)

Omnium: 1. Hansen (Den), 2. Coquard (Fra), 3. Clancy (GBr)

Ploegachtervolging: 1. Groot-Brittannië, 2. Australië, 3. Nieuw-Zeeland

Sprint: 1. Kenny (GBr), Baugé (Fra), 3. Perkins (Aus)

Teamsprint: 1. Groot-Brittannië, 2. Frankrijk, 3. Duitsland

Vrouwen

Keirin: 1. Pendleton (GBr), 2. Guo Shuang (Chn), 3. Lee Wai-sze (HKo)

Omnium: 1. Trott (GBr), 2. Hammer (VSt), 3. Edmondson (Aus)

Ploegachtervolging: 1. Groot-Brittannië, 2. Verenigde Staten, Canada

Sprint: 1. Meares (Aus), 2. Pendleton (GBr), 3. Guo Shuang (Chn)

Teamsprint: 1. Duitsland, 2. China, 3. Australië

BMX

Mannen: 1. Strombergs (Let), 2. Willoughby (Aus), 3. Oquendo (Col)

Vrouwen: 1. Pajon (Col), 2. Walker (NZe), 3. SMULDERS (NED)

MOUNTAINBIKE

Mannen: 1. Kulhavy (Tsj), 2. Schurter (Zwi), 3. Fontana (Ita)

Vrouwen: 1. Bresset (Fra), 2. Spitz (Dui), 3. Gould (VSt)

WORSTELEN

Mannen, Grieks-Romeins

-55 kg: 1. Reihanpour (Irn), 2. Bajramov (Aze), 3. Modos (Hon) en Semenov (Rus)

-60 kg: 1. Noroozi (Irn), 2. Laschchi (Geo), 3. Koeramagomedov (Rus) en Matsumoto (Jap)

-66 kg: 1. Kim Hyeon-Woo (ZKo), 2. Lorincz (Hon), 3. Guénot (Fra) en Tschadaia (Geo)

-74 kg: 1. Vlasov (Rus), 2. Joelfalakian (Arm), 3. Kazakevic (Lit) en Achmadov (Aze)

-84 kg: 1. Choegajev (Rus), 2. Gaber Ebrahim (Egy), 3. Gajijev (Kaz) en Janikowski (Pol)

-96: kg 1. Rezaei (Irn), 2. Totrov (Rus) 3. Lidberg (Zwe) en Aleksanjan (Arm)

-120 kg: 1. Lopez Nunez (Cub), 2. Nabi (Est), 3. Riza Kayaalp (Tur) en Euren (Zwe)

Mannen, vrije stijl

-55 kg: 1. Otarsoeltanov (Rus), 2. Chintsjegasjvili (Geo), 3. Yumoto (Jap) en Yang Kyong-Il (NKo)

-60 kg: 1. Asgarov (Aze), 2. Koedoekjov (Rus), 3. Dutt (Ino) en Scott (VSt)

-66 kg: 1. Yonemitsu (Jap), 2. Kumar (Ina), 3. Tanatarov (Kaz) en Lopez (Cub)

-74 kg: 1. Burroughs (VSt), 2. Goudarzi (Irn), 3. Tigiev (Oez) en Tsargoesj (Rus)

-84 kg: 1. Sjarifov (Aze), 2. Espinal (Pue), 3. Marsagisjvili (Geo) en Lashgari (Irn)

-96 kg: 1. Varner (VSt), 2. Andrijtsev (Oek), 3. Gogshelidze (Geo) en Gazijoemov (Aze)

-120 kg: 1. Taimazov (Oez), 2. Modsmanasjvili (Geo), 3. Ghasemi (Ira) en Magov (Rus)

Vrouwen, vrije stijl

-48 kg: 1. Obara (Jap), 2. Stadnik (Aze), 3. Chun (VSt) en Huynh (Can)

-55 kg: 1. Yoshida (Jap), 2. Verbeek (Can), 3. Castillo (Col) en Ratkevitsj (Aze)

-63 kg: 1. Icho (Jap), 2. Jing Ruixue (Chn), 3. Soronzonbold (Mon) en Volosova (Rus)

-72 kg: 1. Vorobjeva (Rus), 2. Zlateva Hristova (Bul), 3. Manjoerova (Kaz) en Unda (Spa)

ZEILEN

Mannen

Finn: 1. Ainslie (GBr), 2. Högh-Christensen (Den), 3. Lobert (Fra)

Laser: 1. Slingsby (Aus), 2. Kontides (Cyp), Myrgren (Zwe)

RS:X (windsurfen): 1. VAN RIJSSELBERGHE (NED), 2. Dempsey (GBr), 3 Miarczynski (Pol)

Star: 1. Loof/Salminen (Zwe), 2. Percy/Simpson (GBr), 3. Scheidt/Prada (Bra)

470: 1. Belcher/Page (Aus), 2. Patience/Bithell (GBr), 3. Calabrese/De la Fuente (Arg)

49er: 1. Outteridge/Jensen (Aus), 2. Burling/Tuke (NZe), 3. Nörregaard/Lang (Den)

Vrouwen

Laser Radial: 1. Xu Lija (Chn), 2. BOUWMEESTER (NED), 3. Van Acker (Bel)

Matchracen: 1. Spanje, 2. Australië, 3. Finland

RS:X (windsurfen): 1. Alabau (Spa), 2. Petäjä (Fin), 3. Noceti-Klepacka (Pol)

470: 1. Aleh/Powrie (NZe), 2. Mills/Clark (GBr), 3. WESTERHOF/BERKHOUT (NED)

ZWEMMEN

Mannen

50 vrij: 1. Manaudou (Fra), 2. Jones (VSt), 3. Cielo (Bra)

100 vrij: 1. Adrian (VSt), 2. Magnussen (Aus), 3. Hayden (Can)

200 vrij: 1. Agnel (Fra), 2. Park Tae-hwan (ZKo) en Sun Yang (Chn)

400 vrij: 1. Sun Yang (Chn), 2. Park Tae-hwan (ZKo), 3. Vanderkaay (VSt)

1500 vrij: 1. Sun Yang (Chn), 2. Cochrane (Can), 3. Mellouli (Tun)

100 rug: 1. Grevers (VSt), 2. Thoman (VSt), 3. Irie (Jap)

200 rug: 1. Clary (VSt), 2. Irie (Jap), 3. Lochte (VSt)

100 school: 1. Van der Burgh (ZAf), 2. Sprenger (Aus), 3. Hansen (VSt)

200 school: 1. Gyurta (Hon), 2. Jamieson (GBr), 3. Tateishi (Jap)

100 vlinder: 1. Phelps (VSt), 2. Le Clos (ZAf) en Korotisjkin (Rus)

200 vlinder: 1. Le Clos (ZAf), 2. Phelps (VSt), 3. Matsuda (Jap)

200 wissel: 1. Phelps (VSt), 2. Lochte (VSt), 3. Cseh (Hon)

400 wissel: 1. Lochte (VSt), 2. Pereira (Bra), 3. Hagino (Jap)

4x100 vrij: 1. Frankrijk, 2. Verenigde Staten, 3. Rusland

4x200 vrij: 1. Verenigde Staten, 2. Frankrijk, 3. China

4x100 wissel: 1. Verenigde Staten, 2. Japan, 3. Australië

Vrouwen

50 vrij: 1. KROMOWIDJOJO (NED), 2. Gerassimenja (WRu), 3. VELDHUIS (NED)

100 vrij: 1. KROMOWIDJOJO (NED), 2. Gerassimenja (WRu), 3. Tang Yi (Chn)

200 vrij: 1. Schmitt (VSt), 2. Muffat (Fra), 3. Barratt (Aus)

400 vrij: 1. Muffat (Fra), 2. Schmitt (VSt), 3. Adlington (GBr)

800 vrij: 1. Ledecky (VSt), 2. Belmonte (Spa), 3. Adlington (GBr)

100 school: 1. Meilutyte (Lit), 2. Soni (VSt), 3. Suzuki (Jap)

200 school: 1. Soni (VSt), 2. Suzuki (Jap), 3. Efimova (Rus)

100 rug: 1. Franklin (VSt), 2. Seebohm (Aus), 3. Terakawa (Jap)

200 rug: 1. Franklin (VSt), 2. Zoejeva (Rus), 3. Beisel (VSt)

100 vlinder: 1. Vollmer (VSt), 2. Lu Ying (Chn), 3. Coutts (Aus)

200 vlinder: 1. Jiao Liuyang (Chn), 2. Belmonte (Spa), 3. Hoshi (Jap)

200 wissel: 1. Ye Shiwen (Chn), 2. Coutts (Aus), 3. Leverenz (VSt)

400 wissel: 1. Ye Shiwen (Chn), 2. Beisel (VSt), 3. Li Xuanxu (Chn)

4x100 vrij: 1. Australië, 2. NEDERLAND, 3. Verenigde Staten

4x200 vrij: 1. Verenigde Staten, 2. Australië, 3. Frankrijk

4x100 wissel: 1. Verenigde Staten, 2. Australië, 3. Japan

Open water

Mannen: 1. Mellouli (Tun), 2. Lurz (Dui), 3. Weinberger (Can)

Vrouwen: 1. Risztov (Hon), 2. Anderson (VSt), 3. Grimaldi (Ita)

Synchroon

Duet: 1. Isjtsjenko/Romasjina (Rus), 2. Carbonell Ballestero/Fuentes Fache (Spa), 3. Huang Xuechen/Liu Ou (Chn)

Team: 1. Rusland, 2. China, 3. Spanje


Deel dit artikel

Gerelateerde artikelen