Werk aan de winkel voor de BBC
Niet alleen de sporters leveren de komende weken een topprestatie. Ook Auntie Beeb!
Bijna overal ter wereld wordt de komende twee weken iets van de Spelen uitgezonden. En dat betekent ook werk aan de winkel voor de BBC.
De Britse omroep staat voor het grootste sportevenement in haar geschiedenis. Alle sporten worden van minuut tot minuut uitgezonden. "De BBC gaat 2500 uur uittrekken voor de Olympische Spelen. Liefhebbers kunnen terecht op 26 tv-kanalen, drie radiostations en online", weet BNR-correspondent Lia van Bekhoven.
Records
Van Bekhoven: "Vergeet de atleten even. De Britse publieke omroep gaat de komende weken records breken." Zij sprak onder andere met projectleider van de BBC, Amanda Farnsworth. Zij vertelt allereerst dat livestreams steeds belangrijker worden. Dankzij die online-uitzendingen komt iedereen aan z'n trekken. Wie van schermen houdt, kijkt naar de schermers en wie het hele atletiektoernooi wil zien, kan zich ook uitleven.
26 WK's
Farnsworth over de enorme omvang van het Olympische BBC-pakket: "Dit is nog nooit gebeurd. Er zijn op de Spelen 26 sporten. Het is een beetje alsof er 26 wereldkampioenschappen tegelijk zijn."