Lotz gebruikte ook in Rabotijd
Voormalig Rabo-renner Marc Lotz heeft in het verleden doping gebruikt bij de Nederlandse ploeg. Dat biecht hij op tegenover L1.
Lotz reed tussen 1997 en 2004 bij de Nederlandse ploeg. "Vanaf 2001 ben ik stimulerende middelen gaan gebruiken, epo en cortisonen. Ik hoorde in het peloton om me heen wat er gebeurde. Om competitief te blijven deed ik eraan mee, zelfs als knecht".
Groeihormonen
Ook groeihormonen lagen op een gegeven moment binnen handbereik voor Lotz, maar die wilde hij niet gebruiken uit angst voor gezondheidsrisico's. "En aan bloedtransfusies heb ik nooit gedaan."
Oud-wielrenner Danny Nelissen bekende zatedag tegenover RTL4 dat hij in 1996 en 1997 als renner van Rabobank het verboden middel epo gebtuikte, evenals Rabo-banneling Thomas Dekker.
Lotz heeft naar eigen zeggen zelfstandig gehandeld. "De ploeg bood mij niets aan, een arts begeleidde me." Lotz meldt niet of het om Rabo-ploegarts Geert Leinders ging. Zaterdag vertelde oud-Rabo-renner Danny Nelissen dat hij bij zijn epo-gebruik werd begeleid door Leinders.