COC eist excuses Frank de Boer
Ajax-trainer Frank de Boer zegt dat hij niemand heeft willen kwetsen. Zijn uitspraak dat homo's a-sportief zijn, is volgens hem uit z'n verband gerukt.
Op de gezamenlijke Twitterpagina van hem en zijn broer Ronald de Boer schrijft hij vrijdagmiddag: "Voetbal is van iedereen, ook van homo's. Ik betreur de ophef. Heb niemand willen kwetsen. Uitspraak is uit zn verband gerukt".
Donderdag plaatste BNN een promotiefilmpje in de aanloop naar een uitzending over homoseksualiteit binnen het voetbal. Hierin zei De Boer dat homo's meestal a-sportief zijn en een opvallend andere motoriek hebben, wat volgens hem het lage aantal homo's in het profvoetbal verklaart.
De uitspraak leidde tot verontwaardiging bij het COC. "Het lijkt nu alsof homoseksuelen niet sportief zijn, en als ze dat wel zijn, alleen aan turnen of zo doen. Hij bevestigt het stereotype", aldus een COC-woordvoerder. Hij eiste excuses van de trainer.
De tv-special 'FC Gay' is een samenwerking tussen BNN en voetbalbond KNVB en wordt op 4 augustus uitgezonden. BNN peilt onder meer meningen van supporters en voetballers zelf over het onderwerp.