Heracles heeft echt geen stunt nodig
Een stunt? Nee hoor, Heracles Almelo heeft net als PSV altijd 50 procent kans om de KNVB-beker te winnen.
Toch is de wedstrijd van komende zondag de belangrijkste wedstrijd van de afgelopen tientallen jaren voor de club uit Almelo, zegt Heracles-legende Folkert Velten. In een grijs verleden werd Heracles nog twee keer landskampioen.
Geloofsovertuiging
Velten zal het zondag niet van dichtbij meemaken: hij is naast zijn voetbalkwaliteiten bekend geworden vanwege zijn principiële geloofsovertuigingen. "Maar anders was ik waarschijnlijk ook niet gegaan. Ik zit liever thuis, gewoon rustig op de bank." Hij raadt de spelers aan zo relaxed mogelijk aan de wedstrijd te beginnen. "Niet gaan afwachten, geen verdedigende stellingen innemen en ik verwacht ook dat ze dat niet gaan doen."
"Ik verwacht dat ze het Heracles-spelletje gaan spelen en gewoon lekker gaan meevoetballen. PSV is niet in hele goeden doen, dus er zijn zeker kansen." Velten zet in op een 0-1 overwinning voor Heracles. En Europees voetbal natuurlijk, een nieuwe primeur voor de Almeloërs.
Dat je tegenwoordig steeds meer profvoetballers voor de wedstrijd een kruisje ziet slaan kan Velten niet echt deren. Irritanter vindt hij de tattoos die je tegenwoordig op grote schaal ziet bij voetballers. "Kijk, een tattoo is tot daar aan toe, maar van de nek tot aan de grote teen onder zitten is wat anders."
Missen
Velten mist het professionele voetbal helemaal niet. "Er is veel meer dan voetbal en als je bij een betaald voetbalclub werkt dan slokt het voetbal bijna alles op. En je hebt een gezin en andere hobby's en daar kwam je niet aan toe en daar kom ik nu wel aan toe." Tijdens zijn carrière was een overstap naar een topclub eigenlijk onmogelijk vanwege zijn weigering om op zondag te spelen.
Ooit werkte Velten nog drie jaar samen met Gert Jan Verbeek. De huidige kritiek dat AZ-coach te explosief zou zijn vindt hij overdreven. "Zo is hij altijd geweest en dat zal hij ook niet gaan veranderen. Binnenskamers is Verbeek een makkelijke man om mee te werken. Hij is net zo eigenwijs als ik. Dat werkt goed, al botst het soms ook wel."

The Friday Move
De meest gezellige vrijdagmiddagborrel op de radio om je weekend mee in te luiden. Met elke week spraakmakende gasten uit de politiek, cultuur en entertainment. Presentatie: Wilfred Genee.