Tijd voor de kasseien in de 'Hel van het Noorden' [slideshow]
Het is één van de mooiste wielerklassiekers en zondag 8 april staat-ie weer op het programma: Parijs-Roubaix. Met veel favorieten, de legendarische passage en 15 Nederlanders aan de start.

De wielerwedstrijd is één van de vijf klassiekers en staat bekend als de ‘Hel van het Noorden’. Belangrijkste oorzaak van deze bijnaam zijn de kasseistroken die, afhankelijk van het weer, of stoffig of glad kunnen worden.
Nederlanders
De Raboploeg zorgt voor de grootste Nederlandse inbreng met zeven coureurs, waaronder Lars Boom. Hij heeft grootse plannen op de kasseien en voert de ploeg aan. Niki Terpstra zal de favoriet Tom Boonen bijstaan.
De andere Nederlanders die mee doen zijn: Bert-Jan Lindeman, Pim Ligthart, Tom Leezer, Bram Tankink, Maarten Tjallingii, Dennis van Winden, Jos van Emden, Coen Vermeltfoort, Tom Veelers, Ronan van Zandbeek, Tom Stamsnijder en Ramon Sinkeldam en Jens Mouris.
De laatste Nederlandse winnaar is Servais Knaven, in het jaar 2001.
Vorig jaar
De klassieker werd vorig jaar verrassend gewonnen door Johan Vansummeren. Dit jaar zijn de ogen gericht op Tom Boonen. Dit komt onder andere omdat Cancellera vorige week is gevallen - en flinke botbreuken opliep - bij de Ronde van Vlaanderen en daarom niet meedoet.
Boonen won dezelfde Ronde en heeft daarmee de aandacht naar zich toegetrokken.
Legendarische passage
Een heikel punt in de klassieker is de ‘la Drève des Boules d’Hérin’: het Noord-Franse Bos van Wallers. Vorige maand maakte de organisator bekend dat de mythische kasseistrook is opgenomen in de race morgen. Dit stond ter discussie omdat er geen akkoord was over de reiniging van de kasseien.
Vorig jaar scheelde het ook weinig of de legendarische strook was uit de wedstrijd geplukt. Toen omdat de strook kasseien die na het bos volgen, te gevaarlijk zou zijn. Na veel verzet was de strook toch in de koers geplaatst, want het is een doorn in het oog voor wielerliefhebbers als de klassieker zonder deze passage zou plaats vinden.
Parcours
In totaal moeten de renners 257,5 kilometer afleggen, waarvan 207 kilometer niet over de kasseien gaan. De finish is traditioneel op de velodrome van Roubaix, waar de renners nog anderhalve ronde moeten afleggen.