PSV en Heerenveen delen punten
In een turbulente slotfase is PSV er niet in geslaagd de overwinning naar zich toe te trekken in het duel tegen sc Heerenveen. Nadat Lens de thuisclub een half uur voor tijd op voorsprong zette, sloegen de Friezen twee keer toe via doelpunten van Assaidi en Dost.
De Eindhovenaren wisten in de slotminuten het vege lijf nog enigszins te redden door een doelpunt van Toivonen. Tien minuten eerder was PSV-verdediger Bouma met rood van het veld gestuurd.
Apotheose
Door het gelijkspel komt een apotheose van de Eredivisie zoals die van vier jaar geleden steeds dichterbij. Destijds maakten PSV, Ajax én AZ op de laatste competitiedag nog kans op de landstitel. Een dergelijk scenario ligt wederom in het verschiet, nu Ajax weer twee punten is ingelopen op FC Twente en PSV, met wie het verschil nog slechts één punt bedraagt. De Tukkers behouden hun twee punten voorsprong op PSV. De laatste competitieronde speelt Ajax in de eigen ArenA tegen FC Twente.
Feyenoord verrast
Feyenoord heeft in de Utrechtse Galgenwaard een verrassende 0-4 overwinning geboekt op FC Utrecht. Namens de Rotterdammers scoorden Fer en Leerdam voor rust, terwijl na de pauze Biseswar en Wijnaldum de voorsprong verder wisten uit te breiden. Ajax deed in eigen huis wat het moest doen tegen FC Groningen. Met een 2-0 overwinning bleef de ploeg in het spoor van FC Twente en PSV, de favorieten voor de landstitel. Zeker door het puntverlies van de Tukkers in eigen huis tegen Roda JC (1-1) behouden de Amsterdammers vier speelronden voor het eind uitzicht op de titel.
Doelpuntrijk
Op de doelpuntrijke zaterdagavond sprong de 2-6 overwinning van Heracles Almelo tegen Willem II in Tilburg het meest in het oog. NEC boekte eveneens een uitoverwinning tegen VVV-Venlo (1-4). ADO Den Haag klom door een krappe 1-0 thuisoverwinning tegen Vitesse naar de vierde plaats in de Eredivisie, terwijl Excelsior thuis niet wist te winnen van De Graafschap (0-0).