
De Nederlandse boot schrijft zich als eerste deelnemer in voor de volgende race, die in 2018 zal finishen in Scheveningen. Tienpont zeilde tijdens de vorige editie ook al mee. Met verfgigant Akzo Nobel als nieuwe hoofdsponsor is de Nederlandse deelname aan de grootste zeilrace rond de wereld veilig gesteld.
De dertiende editie van de race begint met zeven boten in oktober 2017 in Alicante in Spanje en eindigt negen maanden later in Den Haag. Het is de eerste keer dat Nederland als finishplaats van de internationale zeilrace fungeert. Vorige zomer was Den Haag wel al pitstop tijdens de race, waar de zeilers tijdens hun reis van het Franse Lorient naar het Zweedse Göteborg kort pauzeerden.
Het nieuwe teamlid liet vandaag weten alleen voor de eerste plaats te gaan. Morgen is Tienpont te gast op BNR bij Roelof Hemmen.