45 olympiërs alsnog betrapt op doping
Nog eens 45 atleten die aan de Olympische Spelen van Peking in 2008 en Londen in 2012 hebben meegedaan, zijn bij het opnieuw testen van hun monsters positief bevonden.
Dat meldt het Internationaal Olympisch Comité. Het betreft dertig atleten van de Spelen van Peking, van wie er liefst 23 een medaille wonnen. Uit de hertesten van de Spelen van Londen kwamen vijftien nieuwe dopinggevallen.
De hertesten, waarbij het IOC gebruikt maakt van nieuwe methoden om verboden middelen te ontdekken, leverden in juni van dit jaar al tientallen positieve gevallen op. In totaal zijn er nu al 98 atleten alsnog betrapt op dopegebruik.
De nationaliteiten en disciplines van de betrapte sporters zijn nog niet bekend gemaakt. Er zal ook nog een derde en vierde testronde volgen. De resultaten daarvan worden later dit jaar verwacht.