Aandeelhouders Feyenoord willen meer inzicht
De aandeelhouders van De Kuip zijn kritisch op de plannen voor Feyenoord City. De ambities zijn groot, maar de aandeelhouders hebben te weinig inzicht in de plannen, bleek gisteravond tijdens een algemene vergadering van de aandeelhouders.
'We hebben niet zozeer bezwaren tegen het nieuwe stadion, maar het is meer de vraag of het wel te realiseren is', zegt Joan Smal, voorzitter van de Vereniging van Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF), die 42 procent van de aandelen in handen heeft. Hij erkent dat het serieuze en deskundige partijen zijn die bezig zijn met de nieuwe stadionplannen. 'Maar wij willen wel inzicht in die plannen. Het klinkt allemaal zo fantastisch, voor Feyenoord, voor Rotterdam-Zuid, dat wij het bij wijze van spreken bijna niet kunnen geloven', lacht Smal.
Prima plannen
Een aantal jaren geleden balanceerde Feyenoord nog financieel op het randje en Smal is nog niet overtuigd dat het voetbal van Feyenoord gebaat is bij een groter en moderner stadion. Het bestuur van Feyenoord heeft in ieder geval toegezegd meer openheid te geven aan een selecte club aandeelhouders. 'Waarschijnlijk zit het ook allemaal wel prima in elkaar', zegt Smal. 'Maar op dit moment kunnen wij dat niet controleren.'
Informatie
De aandeelhouders willen graag weten of de spelersbudgetten ook worden verhoogd. 'We krijgen op dit moment niet alle informatie wat betreft de plannen', zegt Smal. 'Dat we niet straks de situatie krijgen dat het nieuwe stadion zo duur is geworden dat we het hele eerste elftal moeten verkopen en dat Feyenoord 2 in het gloednieuwe stadion gaat spelen. Het voetbal moet op de eerste plaats staan, niet het stadion.'