
Luister terug | TikTok krijgt miljardenclaim aan de broek in het VK
Risico's kleine kinderen
Hoewel TikTok in de disclaimers zegt dat de app niet zo geschikt is voor kinderen onder de 13 jaar, kijkt 40 tot procent van de kinderen jonger dan tien ernaar, zegt Wijtvliet. Wijtvliet wijst op de risico's dat zeer jonge kinderen zaken te zien krijgen die helemaal niet geschikt voor hen zijn. Ook krijgen de kinderen te maken met riskante challenges die ze gaan nadoen - en soms met noodlottige gevolgen. Ook worden jonge kinderen online blootgesteld aan kwaadwillenden 'die gebruik maken van de vage beveiliging van TikTok'.
Luister terug | TikTok-eigenaar Bytedance gewaardeerd op 250 miljard dollar
Ja zeggen, nee doen
'Ze beloven sinds hun oprichting in 2017 beterschap, maar ze doen er in feite niets aan. Wat ook speelt en onvoldoende uit de verf komt: meer dan welke andere club ook is TikTok bezig met het ontwikkelen van profielen van kinderen. Dat kan heel ver gaan en daar kunnen de kinderen de rest van hun leven last van houden.'
Luister terug | Consumentenbond: ingrijpen bij TikTok nodig
Niet alleen in Nederland loopt nu een zaak tegen TikTok. Ook in het verenigd Koninkrijk is een, veel grotere, actie gestart en in de VS lopen al enkele jaren claims en zaken. Weliswaar is TikTok een Chinees bedrijf, het heeft een kantoor in Londen. En zal daardoor moeten dealen met Europese wet- en regelgeving.