ChristenUnie wil studenten inzetten in het onderwijs
Studenten moeten aan de slag in het onderwijs bij wijze van bijbaan. CU-Kamerlid Eppo Bruins dient vandaag een motie in waarin hij pleit voor de inzet van studenten in het onderwijs. Het mes snijdt aan drie kanten - studenten voorzien deels in het personeelstekort, verdienen iets bij en lopen wellicht warm voor een baan in het Onderwijs.
Luister terug | Invalkrachtenpool leraren droogt op
'Wat mij betreft kunnen ze in het onderwijs een centje bijverdienen' zegt Bruins in De Ochtendspits die het succes van initiatief Studenten helpen Scholieren aanhaalt. 'Studenten vinden het leuk om scholieren te helpen, ook denken ze veel positiever over het onderwijs, Het zou in de toekomst het lerarentekort kunnen oplossen.' Er ligt weliswaar 8,5 miljard euro klaar om corona-achterstanden in het onderwijs weg te werken, maar er zijn eenvoudigweg niet genoeg leerkrachten daarvoor.
Luister terug | Paul Rosenmuller: hoog tijd voor groot onderhoud onderwijs
Vandaag debatteert de Kamer erover. 'Er is veel geld, maar waar haal je de mensen vandaan? We hebben 750.000 studenten in het hoger onderwijs waarvan zeventig procent bijverdient. Stel je zou iedere basisschool in Nederland een fulltime extra paar handjes erbij willen geven, dan zou maar vijf procent van de studenten hier een dag in de week voor hoeven kiezen. Veertigduizend studenten een dag in de week, dan heb je op iedere basisschool een fulltime extra paar handjes erbij.'
'Als assistent in het onderwijs leer je en ontwikkel je meer dan bij andere bijbanen. Het onderwijs verdient bovendien best goed, en het is ontzettend leuk werk. Zeker als het in het verlengde ligt van je studie.'
Luister terug | OMT voor onderwijs moet coronaschade beperken