Column Kees de Kort | Ga je gang maar
China verlaagt opnieuw zijn kapitaalseisen aan de banken. Het moet steeds gekker, en daar is iedereen blij mee, zegt BNR-macro-econoom Kees de Kort.
De Chinese centrale bank verlaagt voor de vijfde keer in circa een jaar tijd het bedrag dat banken in het land minimaal als kapitaalbuffer moeten aanhouden. De verlaging is bedoeld om de kredietverlening en daarmee de economische groei een impuls te geven. "Er worden minder eisen gesteld he, ga je gang maar", constateert De Kort.
"De banken mogen nog gekkere dingen doen, dat is gewoon de rode draad", legt hij uit. "De banken mogen nog veel gekkere dingen doen. De banken hebben al hele, hele, hele rare dingen gedaan. Is niet genoeg, mag nog een schepje bovenop gedaan worden, dus ja, wat willen we nog meer horen dan? Dat de gekte nog verder gaat?"
Maar is dat niet heel riskant? De Kort: "Al jaren geleden is die drempel gepasseerd. We doen nu alleen maar hele, hele rare dingen. Het moet nog gekker, en daar is iedereen blij mee."

Kees de Kort
Econoom Kees de Kort geeft bankenmannetjes en mannetjes met roze brillen een veeg uit de pan, met zijn 'realistische kijk' op de beurs. Zo is het..