Column Kees de Kort | Droefsnoetjes
"De Spaanse banken worden gered en dat is alleen goed nieuws in de ogen van de droefsnoetjes." Maar in de realiteit is dat heel slecht nieuws, zegt BNR's Kees de Kort.
De Kort legt uit: "Op korte termijn is het voor de Spanjaarden fijn dat er met 100 miljard wordt geschoven. Maar in essentie is dit een kostbaar, klassiek staaltje vooruitschuiven. Opgelost wordt er niets."
De Spanjaarden krijgen veel geld, waaraan weinig eisen worden gesteld, gaat hij verder. "Fijn voor Spanje, maar de rest van de eurozone zit likkebaardend te kijken naar de Europese autoriteiten die blijkbaar iedere keer opnieuw bereid zijn geld te schuiven en afspraken aan te passen."

Kees de Kort
Econoom Kees de Kort geeft bankenmannetjes en mannetjes met roze brillen een veeg uit de pan, met zijn 'realistische kijk' op de beurs. Zo is het..