Column Kees de Kort | Mini-minnetje
“De vraag is of de economische realiteit de politieke wil kan ondersteunen.”
Kees de Kort vreest dat de vader niet de wens van de gedachte is als het gaat over Griekenland. “Het proces van eenwording is al halverwege de jaren ‘50 geboren: het idee van nooit meer oorlog. En daarom is het logisch dat de Europese leiders niet willen praten over een exit van Griekenland uit de eurozone. Maar de politieke component is maar een component en maakt de financiële component het mogelijk dat Griekenland er niet uit hoeft?”
Voorspellende gaven
Positiever
was De Kort over de voorspellende gaven van Paul van Liempt. Laatstgenoemde
sprak altijd positiever over de Duitse economie, dan De Kort zelf en de marco-econoom
gaf hem gelijk: “Jij was altijd positiever dan ik en je hebt gelijk gekregen,”
aldus De Kort.
Volgens De Kort geven de positieve groeicijfers van Duitsland aan dat hervormen en bezuinigen werkt. “Mensen die alleen maar praten over geld lenen en uitgeven om de economie te stimuleren moeten een toontje lager zingen.”
Mini-min
Het
‘mini-minnetje’ dat de Nederlandse economie laat zien, vindt De Kort niet
schokkend. Maar de groei van Duitsland moet voor de Kamer een stimulans zijn de
kaasschaaf in de lade te leggen en serieus te gaan hervormen.

Kees de Kort
Kees de Kort is met pensioen. De komende tijd zullen verschillende economen hun opinie delen met presentator Thomas van Zijl in het dagelijkse hoekje macro van BNR Zakendoen.