Dit kan niet goed gaan | 1. Inleiding
Speel de aflevering afOf luister via BNR app Spotify Apple Podcasts
Over de aflevering
Snel groeiende staatsschulden, mede mogelijk gemaakt door de Europese Centrale Bank die de rente laag houdt – dat moet toch ooit in tranen eindigen? Michiel Bicker Caarten gaat op zoek naar het antwoord, geholpen door zes economen. Hij komt tot conclusies die hij zelf nooit had kunnen voorspellen.
‘Ik ben vrijwel mijn hele werkzame leven economie-journalist. En ik moet bekennen: ik snap er nog steeds geen barst van,’ zegt de oud-hoofdredacteur van BNR Nieuwsradio. ‘Nu wil ik voor eens en voor altijd weten: hoe zit dat nou, met die overheidsschulden, met de ECB?’
Bicker Caarten introduceert in deze aflevering zijn leermeesters: Lex Hoogduin, oud-directeur DNB en nu prof aan de Universiteit van Groningen; Coen Teulings, Universiteit van Utrecht; Wim Boonstra, speciaal adviseur bij de Rabobank; Han de Jong, oud-hoofdeconoom ABN Amro; Lukas Daalder, chief investment strategist Black Rock; en Edin Mujagic, OHV Vermogensbeheer.
Over Michiel Bicker Caarten
Michiel Bicker Caarten is mede-oprichter en oud-hoofdredacteur van BNR Nieuwsradio. Hij werkte eerder ook voor NRC, CNBC en RTL Nieuws. Hij schrijft de nieuwsbrief ‘De Bicker,’ die enkele keren per week uitkomt.