Het rare verhaal van het interview met Gerard Sanderink
Speel de aflevering afOf luister via BNR app Spotify Apple Podcasts
Over de aflevering
Er zijn inmiddels 26 duizend huizen 'van gas los'. Het doel van 1,5 miljoen over tien jaar is daarom onrealistisch, zeggen wetenschappers. Juristen waarschuwen dat de Autoriteit Persoonsgegevens de privacywet wel heel erg streng uitlegt. En het FD had een interview met Gerard Sanderink. Dat interview is een verhaal op zich.
0:35 Gasloos - met Wesley Weerts, BNR
Inmiddels is bij 26.000 bestaande woningen is de gasaansluiting verwijderd. Dat is een flink aantal. Maar het is ook een fractie van wat we van plan zijn. In 2030 moeten 1,5 miljoen bestaande woningen van het aardgas af zijn. Hoogleraren noemen dat aantal daarom onrealistisch.
- 26.000 huizen van gas af, onvoldoende om klimaatdoelen te halen
6:26 Sanderink - met Stijn van Gils, FD
Een interview geven was eigenlijk niet de bedoeling. Het verzoek hiertoe werd vriendelijk door de afdeling communicatie van zijn IT-bedrijf Centric afgewezen. Maar Sanderink wil weten met wie het FD voorafgaand aan een rechtszaak heeft gesproken. Dus belt hij, op een zondagavond.
- Gerard Sanderink: 'Dit keer wil ik meer dan gelijk, ik wil geld'
En voor de nieuwsgierigen: de niet door het het FD geautoriseerde versie van Gerard Sanderink kun je hier lezen.
16:26 Privacy - met Jeroen Piersma, FD
De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) stelt zich te streng op tegen bedrijven die persoonlijke data van klanten verzamelen voor commerciële doeleinden. Dat stellen juristen en datahandelaren. 'Het leidt ertoe dat ook bedrijven die zich verantwoordelijk willen gedragen straks nauwelijks nog zaken kunnen doen', zegt Axel Arnbak, advocaat bij De Brauw.
- 'Toezichthouder gaat te ver met uitleg privacywet'
- Privacytoezichthouder neemt heel opmerkelijk afstand van marktwerking