De verbeelding van Endemol en Ascot
Televisieproductiemaatschappij EndemolShine staat, drie jaar na de fusie, in de etalage. De onderneming zou miljarden moeten kosten, maar lijkt een aantrekkelijke prooi.
Volgens CNBC willen de eigenaren van EndemolShine af en zouden ze naar kopers zoeken.
Een groot deel van het jaar lijkt het alsof de Britten bezig zijn zichzelf de moderne, klasseloze, 21ste eeuw in te trekken. Tot de derde week in juni. Want dan zijn er de paardenrennen van Ascot. Geen plek waar de Engelsen zo uitbundig uiting geven aan hun obsessie met sport en klasse'.
De dreigende handelsoorlog tussen China en VS en nu ook Europa zal op de langere termijn slechts een tijdelijk verschijnsel blijken, zegt DSM-topman Feike Sijbesma. Voor zijn eigen bedrijf verwacht hij sowieso weinig negatieve effecten, gezien de samenstelling van de portfolio. 'Ik zie dat soort dingen op lange termijn niet als blijvend en wij richten ons op de lange termijn.'

De Ochtendspits
Bas van Werven stoomt je met het laatste nieuws klaar voor je werkdag.