‘Security-experts niet aan te slepen, tekort dreigt’
Speel de aflevering afOf luister via BNR app Spotify Apple Podcasts
Over de aflevering
In deze Technoloog vertelt Jan Terpstra, security-expert van DXC Technology, in de eerste plaats over zijn eigen veiligheidsbeleid op zijn computers en smartphones thuis: hoe voorkomt hij malware, hoe onthoudt hij wachtwoorden, waar let hij op bij het installeren van apps en heeft hij eigenlijk IoT-apparaten?
MEER
Alle edities van De Technoloog
Dan komen we te spreken over het eigenlijke securitywerk. Stand-by voor verhalen die zo weggelopen lijken uit CSI Cyber. Wat moet een security-expert vooral kunnen? ‘Denken', meent Jan Terpstra.
Terpstra’s grote zorgen betreffen de toekomst. Door groei van zijn vak en door natuurlijk verloop dreigt een tekort van miljoenen security-experts wereldwijd. De opleidingen kunnen er niet genoeg afleveren, volgens Terpstra omdat het veld ‘niet sexy’ is. Daarnaast dreigt veel kennis verloren te gaan als de huidige veteranen afzwaaien. Deze kennis veroudert veel minder snel dan je zou denken in zo’n snel evoluerend vak. Terpstra: ‘Laat oudgedienden daarom lesgeven, dat vergroot de capaciteit van het onderwijs en zorgt dat die vakkennis wordt overgedragen.’
Links:
DXC Technology http://www.dxc.technology/
Cyber Security Raad luidt noodklok inzake numeri fixi https://www.cybersecurityraad.nl/010_Actueel/cyber-security-raad-luidt-noodklok-inzake-numeri-fixi.aspx
‘Nederland komt digitaal onder water te staan’
Zero day initiative
CVE List https://cve.mitre.org/cve/
Gast:
Jan Terpstra https://www.linkedin.com/in/janterpstra/
Hosts:
Herbert Blankesteijn, @HMBlank, BNR Digitaal, www.blankesteijn.com
Ben van der Burg, @Ikbenechtben, BNR Column