Is Bitcoin de redding voor El Salvador?

Digitaal16 jun 202122 minuten
Of luister de podcast via:

Over de aflevering

Onder luid gejuich en gejoel werd de president van El Salvador (virtueel) ontvangen op Bitcoin 2021 in Miami, waar hij bekend maakte dat het Zuid-Amerikaanse land als eerste ter wereld de Bitcoin, naast de dollar, invoert als wettig betaalmiddel. Te gast zijn Bert Slagter, oprichter van informatieplatform LekkerCryptisch en host bij de podcast Satoshi Radio en Martijn van der Linden, Lector New Finance aan de Haagse Hogeschool.

IMF en de Verenigde Staten

El Salvador is dan het eerste land dat de Bitcoin als wettig betaalmiddel invoert, maar het is geen eiland, en zeker niet alleen op de wereld. Het IMF kijkt mee, de crypto-sceptische Verenigde Staten ook. En hoe zit het met handel met de buurlanden?

Herbert Blankestijn
Herbert Blankestijn (BNR)

BNR Digitaal is ook te beluisteren via de BNR-app of je favoriete podcast-app, waaronder Spotify en Apple Podcasts (rss).


Mede mogelijk gemaakt door