EXTRA: Hoe de Brexit wordt uitgevochten op de Noordzee

EuropaMania15 aug 202047 minuten
Of luister de podcast via:

Over de aflevering

Ooit was Lowestoft een vervarend vissersdorp, maar daar is nog maar heel weinig van over. Maar in de haven waar nog een paar kleine vissersbootjes liggen hopen ze dat de Brexit zal zorgen voor de terugkeer van de gloriedagen. Maar buiten de haven wordt die hoop niet gedeeld.

Aan de andere kant van de Noordzee zijn er vooral zorgen. Wat gaat er precies gebeuren als er aan het einde van dit jaar een einde komt aan de onderhandelingen over de nieuwe relatie tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie? Europamania vaart mee van Den Helder naar Texel op het vissersschip de Klasina-J.

June Mummery, voormalig Europarlementariër van de Brexit Party, en visser en activist Paul Lines in de haven van Lowestoft
June Mummery, voormalig Europarlementariër van de Brexit Party, en visser en activist Paul Lines in de haven van Lowestoft (foto: Jesse Pinster)
Het schip van de Texelse visser Cor Vonk bij de visafslag in Den Helder
Het schip van de Texelse visser Cor Vonk bij de visafslag in Den Helder (foto: Jesse Pinster)