Opinie | Chinese worsteling door Hong Kong
Speel de aflevering afOf luister via BNR app Spotify Apple Podcasts
Over de aflevering
China trekt de touwtjes strakker aan in Hong Kong. 'Dat heeft grote consequenties, niet alleen voor Hong Kong, maar ook voor andere landen in Azië', zegt Kees de Kort, macro-econoom en BNR-economiecommentator.
Nervositeit
'Ik denk dat ze in Azië een stuk nerveuzer aan het worden zijn', zegt Kees de Kort. 'Ben je ondernemer in Taiwan? Dan ga je toch kijken: wat kan dit voor mij betekenen.' In het Westen wordt weer meer naar mensenrechten gekeken. 'Ze gaan nadenken over hun toekomstige verhouding met China. Dat lag al op tafel, maar daar zal nu extra over gesproken worden. Hoe kunnen we China in het gareel houden?'
Kees de Kort
Econoom Kees de Kort geeft elke dag net na 12:00 uur zijn (eigen) kijk of de financieel-economische wereld. Luister live in BNR Zakendoen of wanneer je wil via bnr.nl/keesdekort, Apple Podcast en Spotify.