De gruwelijke gevolgen van de lockdown in India
India, tot voor kort nog beschouwd als het hardst groeiende land ter wereld, is op gruwelijke wijze geraakt door de coronamaatregelen, zegt economiecommentator Kees de Kort. Het tweede kwartaal was helemaal catastrofaal, de economie in het derde kwartaal was nog altijd 7,5 procent lager dan een jaar eerder.
Het is het verhaal én het drama van emerging markets in een notendop. 'Wij kunnen nog heel veel dingen compenseren, maar een land als India kan dat totaal niet. Ik heb het idee dat serieuze aantallen mensen die de afgelopen jaren net uit de armoede wisten te ontsnappen nu keihard in aan het donderen zijn; de gezondheidszorg staat onder druk en voedsel kopen wordt moeilijk. En dan gaat het echt over honderden miljoenen mensen die weer in de armoede vallen.'
Over Kees de Kort
Econoom Kees de Kort geeft elke dag net na 12:00 uur zijn (eigen) kijk op de financieel-economische wereld. Luister live in BNR Zakendoen of wanneer je wilt via bnr.nl/keesdekort, Apple Podcast en Spotify.

Kees de Kort
Econoom Kees de Kort geeft bankenmannetjes en mannetjes met roze brillen een veeg uit de pan, met zijn 'realistische kijk' op de beurs. Zo is het..