Opinie | Bidden tot de goede god van de virussen
Speel de aflevering afOf luister via BNR app Spotify Apple Podcasts
Over de aflevering
Welke kant moet het nou op met het virus, de vaccins en de steunmaatregelen? Dat de schade dit jaar nog meevalt is puur te danken aan die steunmaatregelen - Kees de Kort kan het niet vaak genoeg zeggen. En het virus? Dat zal zich absoluut niet helemaal terugtrekken. 'Alle ballen zijn gericht op het vaccin, maar nog lang niet iedereen is ervan overtuigd dat dat binnen afzienbare tijd gaat helpen.
Het is eigenlijk heel eenvoudig: hoe meer maatregelen, hoe slechter de economie. Dus dan gaan we ook weer roepen om meer steunmaatregelen. Want dat is de volgende stap: het virus blijft, de maatregelen nemen toe, het vaccin is twijfelachtig, dus dat kan gecounterd worden met nog meer steunmaatregelen. Maar we weten allemaal hoe desastreus maatregelen zijn voor de anderhalvemetereconomie, maar dat wordt kennelijk uitgebreid naar ongeveer de hele economie.'
Over Kees de Kort
Econoom Kees de Kort geeft elke dag net na 12:00 uur zijn (eigen) kijk op de financieel-economische wereld. Luister live in BNR Zakendoen of wanneer je wilt via bnr.nl/keesdekort, Apple Podcast en Spotify.