BNR logo
  • Nieuws
  • Radio
    • Programmagids
    • AEX Factor
    • Baanbrekende Businessmodellen
    • Beleggerspanel
    • Beter
    • BNR Auto-Update
    • BNR Europa
    • BNR Mobility
    • BNR Sport
    • BNR's Big Five
    • Boardroompanel
    • Boekestijn en De Wijk
    • BREEKT
    • Column Ben van der Burg
    • Column Bernard Hammelburg
    • Column Jaap Jansen
    • Column Marianne Zwagerman
    • Column Paul Laseur
    • Crypto Update
    • Cryptocast
    • De Nationale Autoshow
    • De Nieuwe Wereld
    • De Ochtendspits
    • De Top van Nederland
    • De Wereld
    • Digitaal
    • Duurzaam
    • Economenpanel
    • Eyeopeners
    • Kees de Kort
    • Koplopers
    • Lobbypanel
    • Ondernemerspanel
    • Postma in Amerika
    • Spitsbrekers
    • Tech Update
    • The Daily Move
    • The Friday Move
    • Toon van de Week
    • Vastgoed Gezocht
    • Wereldveroveraars
    • Werkverkenners
    • Wetenschap Vandaag
    • Zakendoen
  • Gemist
    • Alle podcasts
    • All in the Game
    • Amerika Podcast
    • BNR Perestrojkast
    • China Podcast
    • Column Corné van Zeijl
    • Crypto Cowboys
    • Cryptocast
    • De Ben Tiggelaar Podcast
    • Dé Klantenpodcast
    • De Legende van Satoshi Nakamoto
    • De Nieuwsdag
    • De Ondernemerskamer
    • De Technoloog
    • Een Jaar Burgemeester
    • Europa Update
    • Factcheck Europa
    • Het Bromvliegeffect
    • Het Nieuwe Geld
    • Honger
    • IJzige Tongen
    • Italië Podcast
    • Ochtendnieuws
    • Petrolheads
    • Podcast Top 40
    • De Strateeg
    • Space Cowboys
    • Spitsbrekers
    • The Road to Zandvoort
    • Ukrayina
    • Voeding van morgen
    • Vraag het Gommers
    • Werkprofessor
    • Zakendoen De Veranderaars
  • Partners
Marianne Zwagerman

Marianne Zwagerman

Brandpunt

26 juni 2018 02 min Delen
Speel de aflevering af

Of luister via BNR app Spotify Apple Podcasts


Over de aflevering

Ik ben wel blij met de mededeling van de NPO dat Brandpunt verdwijnt. Het is al sinds 1959 op de buis en de laatste jaren ook steeds prominenter op internet. Want nog maar een jaar geleden kreeg de klassieker onder de achtergrondprogramma’s de opdracht zich te vernieuwen. Wat heel behoorlijk leek te lukken, gezien de Dutch Interactive Award die het programma vorige maand won.

Begrijp me goed, ik keek graag naar Brandpunt. Dat interview door Liesbeth Staats met Jean-Marie le Pen bijvoorbeeld, in zijn eigen werkkamer nabij Parijs, voor de verkiezingen in Frankrijk vorig jaar. Of laatst nog die uitstekende reportage over vakmanschap, met een uitleg waarom Nederland weer van het ambacht moet leren houden. Precies de programma’s waarvoor we een publieke omroep hebben, zou je denken.

En daarom ben ik zo blij met de mededeling dat Brandpunt stopt. Zeker nadat het vorige kabinet besloot dat de NPO zich meer op maatschappelijke taken moet richten ten koste van amusement. Meer journalistiek dus, meer reportages en documentaires en minder Ranking the Stars. Hilversum moet versneld keuzes maken nu de advertentie-inkomsten bij de STER teruglopen, zoals dat bij commerciële mediabedrijven ook al lang het geval is. Minister Slob vroeg om een plan van aanpak. De NPO stuurde een documentje waarboven wel ‘plan van aanpak’ stond, maar het is een onheilspellende opsomming van mogelijke gevolgen, variërend van een ontslaggolf op het Mediapark tot slechtere nieuwsbulletins op Radio 1. Slob is er niet van onder de indruk en sommeert de omroepen eerst maar eens hun moddervette spaarvarkentjes om te keren en gewoon programma’s te blijven maken, zoals ze dat wettelijk verplicht zijn.

En daarom ben ik zo blij met de mededeling dat Brandpunt stopt. We hebben lang genoeg gekeken naar de treuzelende kalkoen die maar geen besluit kan nemen over het kerstmenu. Shula Rijxman, de baas in het Hilversumse kalkoenenhok, moet ook begrepen hebben dat het zo nooit kerst wordt. Er is een breekijzer nodig om uit deze verlammende discussie te komen. En dus liet ze het volstrekt absurde besluit optekenen om met Brandpunt te stoppen. Slob hapte. Hij schreef de Kamer dat hij zich voortaan ook met de programmering van de NPO zal bemoeien. Geen weldenkend mens wil in een land wonen waar ministers over de inhoud van de tv-zenders gaan. De oplossing is eenvoudig en onvermijdelijk: slacht de kalkoen, red Brandpunt.


Marianne ZwagermanMedia
Deel de aflevering:

Volg de discussie via Facebook of Twitter

Doe mee aan de discussie op onze Facebookpagina of via Twitter (#bnr).
BNR Facebook BNR Twitter
live-studio-image

Populairste podcasts

Klassiekers moeten over op eFuel

De komende economische clusterfuck

Hans Bakker (Floriade) over de uit de hand gelopen begroting

Vertrouwen komt te voet en gaat per Nokia 301

De beursbelofte van 2022 stelt nu al zwaar teleur

  • BNR Nieuwsradio

  • Contact
  • Frequenties
  • Files en flitsers
  • BNR Nieuwsbrief
  • Podcasts
  • RSS feed
  • Disclaimer
  • Zakelijke info

  • Dutch Podcast Awards
  • Adverteren
  • Podcast laten maken
  • Vacature plaatsen op BNR
  • Werken bij BNR
  • Stages
  • FD Mediagroep

  • Company.info
  • Energeia
  • ESB
  • FD
  • FD Mediagroep
  • Investment Officer
  • Listn
  • PensioenPro
  • Download de app

  • Privacy
  • Copyright
  • Cookies
  • Voorwaarden