Chemietak Akzo overgenomen | Zorgpremies stijgen | Curator GFH Paraplufonds naar rechter
De Chemietak van AzkzoNobel wordt overgenomen. Akzo Specialty Chemicals werd te koop gezet nadat Akzo vorig jaar een ongewenst overnamebod van het Amerikaanse PPG had afgeslagen. Een Amerikaanse private equitypartij legt er nu 10,1 miljard euro voor op tafel. Beurscommentator Thom Opheikens van BNR volgde de persconferentie van AkzoNobel en praat Roos bij.
We moeten er rekening mee houden dat de zorgpremies vanaf volgend jaar een stuk duurder worden. Dat zeggen zorgverzekeraars CZ en Zilveren Kruis in het FD. De verzekeraars kunnen de premies nu nog laag houden, maar het geld dat daarvoor gebruikt wordt, begint op te raken. Wat kan de overheid doen om de prijzen niet uit de hand te laten lopen? Roos vraagt het Marieke ten Katen van het FD.
Woekerpolisklanten die dachten een oplossing te hebben gevonden in een beleggingsfonds uit Hilversum, GFH Paraplufonds, kwamen bedrogen uit. Een groot deel van het geld bleek belegd te zijn in onder meer teakhout. En omdat de waarde van teakhout lastig te bepalen is, besloot de Autoriteit Financiële Markten een curator aan te stellen bij het fonds. Om zoveel mogelijk geld terug te halen is die curator nu naar de rechter gestapt. Wat ging hier allemaal aan vooraf? Jan Braaksma en Jeroen Molenaar van het FD leggen het uit.
Lees meer
AkzoNobel verkoopt chemietak aan Amerikaanse Carlyle
AkzoNobel verkoopt chemietak aan Carlyle Group
Akzo doet geen extra beloftes over pensioen
Verzekeraars gaan zorgpremie fors verhogen nu buffers leeg raken
Curator van Today's-fonds stapt naar de rechter