20 januari | Goodbye Donald, Hello Joe!
Het Ochtendnieuws van vandaag: Na drie hectische maanden sinds de verkiezingen in de Verenigde Staten, wordt Joe Biden vandaag geïnaugureerd als de 46e president van de Verenigde Staten, samen met Kamala Harris als zijn vice-president.
Meer weten
Het is de dag van de inauguratie van president Joe Biden en het vertrek van huidig president Donald Trump. De huidige president zal niet bij de ceremonie aanwezig zijn, vanavond om 18:00 uur Nederlandse tijd. Trump vertrekt eerder op de dag al tijdens een afscheidsceremonie, waarna hij vertrekt naar zijn landgoed Mar-A-Lago in Florida.
Het kabinet wil vandaag een avondklok bekendmaken in de strijd tegen corona. Bronnen rond het kabinet zeggen tegen BNR dat je vanaf vrijdagavond half negen tot half vier 's-nachts niet meer zonder goede reden op straat mag zijn als er genoeg steun komt in de Tweede Kamer. Ook wil het kabinet nog andere maatregelen, zoals een vliegverbod van en naar bepaalde landen.
Abonneren
In Ochtendnieuws hoor je in 20 minuten het belangrijkste nieuws van de dag. Abonneer je op de podcast via bnr.nl/ochtendnieuws, de BNR App en Spotify.

Ochtendnieuws
In 20 minuten loodsen we je door het belangrijkste nieuws van de dag. De podcast voor een vliegende start van je werkdag.