Ochtendnieuws | 20 juni
Speel de aflevering afOf luister via BNR app Spotify Apple Podcasts
Over de aflevering
Vandaag in Ochtendnieuws: Brancheorganisaties van grootverbruikers in gas komen nu met een voorstel, Emmanuel Macron is zijn absolute meerderheid in het Franse parlement kwijtgeraakt en het laatste nieuws over Oekraïne.
De dreiging van een gastekort in ons land wordt met de dag groter. Nu komen brancheorganisaties van grootgebruikers zelf met een voorstel. Ze pleiten namelijk voor een zogenaamde ‘biedladder’, ook wel tenderregeling genoemd. Daarbij kunnen bedrijven aangeven of, en zo ja, tegen welk bedrag ze hoeveel willen afschakelen. Dat zeggen de organisaties VNCI en VEMW tegen BNR.
Emmanuel Macron is zijn absolute meerderheid in het Franse parlement kwijtgeraakt. Zijn coalitie komt naar verluidt uit tussen 208 en 248 zetels, terwijl er 289 nodig zijn voor een meerderheid. Wel blijft de coalitie van Macron de grootste.
Abonneren:
Dat en meer in Ochtendnieuws. Abonneer je via bnr.nl/ochtendnieuws of luister live via bnr.nl/radio