#8 Robert Doornbos over de Dutch GP en de magie van de kombocht
Als coureur reed hij nooit de Dutch Grand Prix: Robert Doornbos, voormalig F1-rijder en analist bij Ziggo Sport, kijkt uit naar de terugkeer van de Formule 1 in Zandvoort. 'Waanzinnig, het is écht uniek', zegt hij. Doornbos is onder meer ambassadeur van Heineken, één van de hoofdsponsors van de Grand Prix. Zodoende weet hij veel over de plannen op en rond het circuit. Hij is te gast in de achtste aflevering van The Road to Zandvoort.
De verbouwing van het circuit is in volle gang. Volgens Doornbos pakken de veranderingen aan de baan goed uit. 'Zandvoort kan één van de mooiste circuits van de wereld worden', zegt hij in de podcast. De vrees dat de Dutch GP een optocht van Formule 1-auto's zal worden, deelt hij niet. 'Dat zeggen ze ook over Monaco, maar kijk je dan niet?'
Kombocht
Meest in het oog springt natuurlijk de Arie Luyendijkbocht, die omgebouwd wordt tot kombocht. 'Spectaculair', zegt Doornbos. Hij reed IndyCar in Amerika en weet als geen ander hoe je zo'n bocht als coureur moet nemen. 'Er zijn op dit moment weinig F1-coureurs die ervaring met zo'n bocht hebben.'
Verder werd over de activiteiten van Ziggo Sport tijdens de Dutch GP gesproken. Ook analyseert Doornbos het F1-seizoen en bespreken we de kansen van Max Verstappen in de achtste aflevering van The Road to Zandvoort.
Benieuwd naar andere afleveringen? Die luister je hier terug.

The Road to Zandvoort
In mei 2020 keert de Formule 1 terug op het Circuit van Zandvoort. Volg hier de organisatie van de Dutch GP van start tot finish.