Welke vaccin-bijwerkingen zijn normaal?
Speel de aflevering afOf luister via BNR app Spotify Apple Podcasts
Over de aflevering
Pijn op de 'spuitplek', lichte vermoeidheid, hoofdpijn of spierpijn: zoveel mensen, zoveel bijwerkingen lijkt het wel, nu de corona-vaccinatie behoorlijk op gang is. De meeste klachten nemen snel af, pijn in de bovenarm kan wel een paar dagen aanhouden. Al met al zijn de meeste mensen na een nachtje goed slapen van hun klachten af, zegt Diederik Gommers, ic-arts en voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Intensive Care.
Zeker met de onduidelijkheid rond het AstraZeneca-vaccin kan het geen kwaad om bij wat langer aanhoudende klachten contact op te nemen met de huisarts, zegt Gommers. Het is ook lastig om te bepalen of de klachten na de tweede prik minder zijn. 'Je merkt wel dat de meeste mensen meer klachten hebben na de eerste prik als ze al Covid hebben gehad. Maar de meeste mensen hebben meer last van de eerste prik. En bij de tweede prik is het dan duidelijk minder.'
Luister terug | Vraag het Gommers | Moet je paracetamol nemen tegen bijwerkingen vaccin?
Je merkt ook dat er verschillen zijn tussen de vaccins: mensen lieten bij Moderna wat meer klachten zien dan bij Pfizer. Maar eigenlijk is gewoon ieder mens verschillend en kun je een beetje pech hebben.' Diederik Gommers gaat in deze aflevering van Vraag het Gommers ook in op vragen over het nut van aspirine om bloedproppen te voorkomen en de vraag of niet beter alleen mannen het AstraZeneca-vaccin kunnen krijgen.
Over Vraag het Gommers
Stuur je vragen in via Whatsapp: 06 83709229 (opent in Web WhatsApp), via gommers@bnr.nl of via een DM naar @bnrnieuwsradio op Instagram. Dan worden ze in de volgende afleveringen meegenomen, en scheppen Diederik Gommers en presentator Kees Dorresteijn duidelijkheid in deze onduidelijke coronatijden.
Mis niets
Abonneer je via bnr.nl/vraaghetgommers of de BNR App op de podcast en blijf altijd op de hoogte. Abonneren kan ook via Apple Podcast en Spotify.