Snel meer bekend over sluiting eerstehulpdiensten
Eind volgend jaar zal er waarschijnlijk al duidelijkheid zijn over de vraag welke ziekenhuizen hun afdeling voor spoedeisende hulp sluiten. Dat meldde directeur Pieter Hasekamp van Zorgverzekeraars Nederland (ZN) dinsdag.
Volgend jaar mogen ziekenhuizen geen extra geld uitgeven van de zorgverzekeraars. De efficiëntie moet omhoog en ze zullen veel zuiniger met hun budgetten moeten omspreken. De 100 miljoen euro die verzekeraars in een saneringsfonds stoppen is volgens Hasekamp niet bedoeld om "ziekenhuizen te helpen die in het verleden verkeerde investeringsbeslissingen hebben genomen.
Volgens ziekenhuizenkoepel NVZ is de 100 miljoen euro aan de magere kant. Het is volgens de organisatie niet mogelijk om lukraak afdelingen te sluiten voor spoedeisende hulp.