Levensbedreigende situaties door vieze ziekenhuizen
Artsen en verpleegkundigen overtreden massaal de hygiëne-voorschriften en durven elkaar daar ook niet op aan te spreken. Dat blijkt uit verborgen camerabeelden van Zembla.
Artsen en verpleegkundigen dragen ringen, horloges, armbanden en piercings terwijl dat ten strengste verboden is. Met het dragen van sieraden kunnen levensbedreigende bacteriën worden overgedragen aan patiënten.
"Ze weten dat het niet kan, ze weten dat het infectie kan veroorzaken, maar gek genoek maakt dat voor hen niks uit en doen ze die sieraden niet af", zo zegt journalist Ton van der Ham die undercover ging om de misstanden aan te tonen.
Open cultuur
Ziekenhuispersoneel durft elkaar daar volgens het tv-programma Zembla ook niet over aan te spreken. En dat terwijl de ziekenhuizen volgens Van der Ham zeggen dat 'de open cultuur' een speerpunt is: "Ziekenhuizen zeggen dat die hygiëne heel belangrijk is en dat veiligheid heel belangrijk is en wij hadden wel signalen dat dat niet waar was."
Maatregelen
De directies van de ziekenhuizen worden vrijdagavond in de uitzending met de beelden geconfronteerd. Het gaat om het Oudenrijn Ziekenhuis in Utrecht, het Gemini-Ziekenhuis in Den Helder en het MC Zuiderzee Ziekenhuis in Lelystad.
Alledrie zeggen geschrokken te zijn en kondigen aan maatregelen te zullen nemen om de situatie in hun ziekenhuis te verbeteren.