Clinton nart Trump via Snapchat-filters
Iedereen die in Cleveland tijdens de Republikeinse conventie een foto op Snapchat wil plaatsen, krijgt de filter 'STOP TRUMP' als suggestie.
Ook Snapchat ontkomt niet aan de Amerikaanse verkiezingskoorts. Tijdens de voorverkiezingen werd het netwerk al regelmatig ingezet om kandidaten te promoten, maar nu wordt het ook gebruikt om de tegenkandidaat zwart te maken.
Clinton probeert Trump te verslaan met Snapchat-filters, zo schrijft Recode. Zo'n filter kan je als bedrijf kopen en wordt als laag-suggestie over een Snapchat-foto gelegd. Gebruikers kunnen deze filter dan selecteren en delen. Het ziet eruit als een soort van digitale stempel.
Het geinige van deze filters is dat je een gebied op de kaart kan selecteren waar deze filter weergegeven wordt, zoals een stad of een plein. De Hillary-campagne heeft Cleveland, de plek van de Republikeinse conventie, geclaimd om anti-Trump-filters te tonen. Iedereen die daar een foto maakt, krijgt de suggestie om een geel politielint-filter met daarop de tekst 'STOP TRUMP' te selecteren. Andere filters zijn negatieve quotes over Trump.
Kerstbomen
Deze Geofilters worden over het algemeen gebruikt door bedrijven om zeer gericht reclame te kunnen maken. Een tienerkledingmerk claimde ooit alle Amerikaanse en Canadese middelbare scholen, Wallmart claimde in december alle grote kerstbomen op centrale pleinen.
De vraag is: van wie is de virtuele wereld op de kaart? En moet je je eigen gebied afkopen, om te zorgen dat niemand dit kan claimen?

Tech Update
Alles wat je moet weten op het gebied van tech.