18 juli: Aap met auteursrecht, Neerslagtekort
Internet Vandaag blijft neerslagtekort-watcher: 2011 bij de natste helft - Wie heeft auteursrecht op een foto die door een aap is gemaakt?
Sinds dit weekeinde is 2011 in de regengrafieken van het KNMI de 'mediaan' gepasseeerd. Het jaar dat begon als het droogste ooit, hoort nu bij de 50% natste jaren. Internet Vandaag eerder over het neerslagtekort.
Twee weken geleden ging een makaak ervandoor met het fototoestel van natuurfotograaf David Slater. Dat gebeurt wel vaker, er staan beelden op internet van bv. een leeuw en een zeemeeuw die een draaiende videocamera meenemen.
De aap heeft een paar schitterende portretfoto's van zichzelf genomen en die foto's zijn op internet gepubliceerd. Blog Techdirt schreef een stuk over het feit dat bij deze foto's stond: Copyright Caters News Agency - en publiceerde daarbij een van de foto's. Techdirt vroeg zich af: had die ááp de foto's dan niet genomen?
Techdirt kreeg prompt een brief van Caters, enfin, die zijn nu dus aan het ruziemaken, waarbij Techdirt stelt dat in in alle landen auteursrecht alleen toevalt aan mensen die een werk hebben gemaakt en dat er in dit geval juridisch dus geen auteur is.