De Schaal van Hebben: laserbeamer van LG
Het kijken van films en series moet steeds meer een ervaring worden. Daarvoor worden niet alleen de tv's beter, de beamers komen er ook aan. LG wil met zijn nieuwe ProBeam een bioscoopprojector voor thuis bieden. Is het de moeite van het kijken waard?
De officiële naam van de projector - De LG Probeam HF80J - is groter dan de beamer zelf. Hij is ongeveer zo groot als een half brood en weegt zo'n twee kilo. Daardoor is hij compact en makkelijk mee te nemen, al worden de meeste beamers niet al te vaak verplaatst. Omdat het een laserbeamer is, gaat de ProBeam langer mee dan conventionele beamers. Volgens LG gaat hij 20.000 uur mee en een beamer met lamp 3000 uur. Het licht is sterk (2000 lumen) waardoor je het Ultra HD-beeld ook in een verlichte kamer goed ziet. Daarnaast heeft de beamer verschillende standen om het beeld aan te passen aan het licht in de kamer.
Met de afstandsbediening kun je het scherm gemakkelijk instellen. In tegenstelling tot sommige laserbeamers kan de ProBeam de muur niet uitgebreid scannen om altijd een kaarsrecht beeld te geven. Mocht het scherm wat afwijken door de ondergrond van de beamer, dan kun je het wel digitaal recht maken.
Smart-beamer
Waar smart-tv's de standaard zijn, is dit wel een smart-beamer te noemen. Achterop de beamer zitten alle poorten die je nodig hebt, bijvoorbeeld HDMI, USB en Ethernet. Dat maakt het koppelen van apparaten erg makkelijk. Daarbij zitten streamingdiensten als Netflix en Amazon standaard geprogrammeerd op de beamer. Als je internet hebt, kun je direct kijken, wat veel gedoe met koppelen scheelt. Via de 'wireless mirroring'-functie kun je jouw tablet of smartphone draadloos koppelen. Helaas geldt dat alleen bij Android-telefoons. Voor de iPhone heb je een extra kabeltje nodig.
Het geluid uit de speakers is aardig, toch is het wel aan te raden om er speakers aan te koppelen. Dat kan met Bluetooth, wat draden scheelt. Met de bijgeleverde afstandsbediening kun je gemakkelijk door het menu navigeren omdat je die alleen op het scherm hoeft te richten.
Hebben?
De beamer kan mee met de beste beamers op de markt, maar dat zie je ook aan de prijs van bijna 1800 euro. Daardoor is hij flink duurder dan de conventionele beamers met lamp, die wel korter meegaan. De kwaliteit van het beeld is scherp met UHD. Toch had ik voor die prijs op 4K beeld gehoopt, omdat veel tv's dat tegenwoordig ook hebben. De mogelijkheden op de beamer zijn wel erg goed, waardoor hij goed geschikt is voor thuis of op kantoor. Daarom mijn oordeel: prima om te hebben

Tech Update
Alles wat je moet weten op het gebied van tech.