Alphen rouwt om doden (update)
Op de herdenkingsbijeenkomst bij winkelcentrum de Ridderhof in Alphen aan den Rijn zijn zondagavond duizenden mensen afgekomen. Waarnemend burgemeester Bas Eenhoorn refereerde in zijn toespraak aan de 'pikzwarte dag' die in schril contrast stond met het zonnige weer van zaterdag.
Eenhoorn sprak zijn grote dankbaarheid uit naar alle hulpverleners en met name aan de 'helden van de Ridderhof'. Minister-president Mark Rutte merkte op dat sommige dingen niet in woorden te vatten zijn. "Dit is een drama dat diepe wonden heeft geslagen in de samenleving van Alphen." Rutte bevestigde nogmaals het 'intense medeleven' van de koningin.
Klassengesprekken
Op veel scholen in Alphen aan den Rijn en omgeving zullen maandag in de klas gesprekken plaatsvinden over het drama van zaterdag. Leerkrachten zullen daarbij ondersteuning krijgen van de GGD, de GGZ en het algemeen welzijnswerk. Dat zei zondag een woordvoerder van GGD Hollands Midden.
Ook kerk staat stil bij drama
Ook de protestantse kerkgemeenschap stond zondagochtend tijdens de kerkdienst uitvoerig stil bij het drama dat zich zaterdag in Alphen aan den Rijn voltrok. Dominee Kees van Stralen sprak in het gebed van verbijstering na het zien van 'de gruwelijke beelden'.
Verbijstering en schrik
"Een mooie zonnige zaterdag kantelde in chaos. Onze stem hapert erbij, we zijn verbijsterd en geschrokken'', zei Van Stralen. Een ouderling die de dienst in de Goede Herderkerk inleidde, zei dat Alphen aan den Rijn sinds zaterdag in diepe rouw verkeert: "we voelen ons verbonden met de nabestaanden en in gedachten zijn we bij de ouders van de dader.''
Drukker in kerk dan normaal
Het is zondagochtend drukker dan normaal in de Goede Herderkerk. Dat komt omdat de kerkgangers van De Bron naast winkelcentrum de Ridderhof niet in hun eigen kerkgebouw terecht kunnen en daarom meedoen met de dienst in de Goede Herderkerk. De omgeving van De Bron is nog steeds afgezet voor politie-onderzoek. De ouderling liet weten dat kerkgangers die daartoe behoefte voelen, na de dienst kunnen napraten met dominee Van Stralen over de gebeurtenissen van zaterdag.
Herdenkingsbijeenkomst
Inwoners van Alphen aan den Rijn organiseren voor zondagavond een herdenkingsbijeenkomst bij winkelcentrum De Ridderhof om de slachtoffers van de schietpartij te herdenken. Dat heeft een woordvoerder van de gemeente gemeld.
"Het is een initiatief van de burgers zelf dat op Twitter is ontstaan en de gemeente bekijkt momenteel of die de herdenking kan faciliteren'' laat de woordvoerder weten. Op Twitter worden mensen opgeroepen om negen uur 's avonds te verzamelen bij De Ridderhof en daar in een kring een kaarsje te branden voor de slachtoffers.