Autoplan jaagt leaserijder op kosten
Het autoplan van onder meer Bovag, ANWB en Natuur & Milieu jaagt leaserijders op kosten. Zakelijke rijders gaan er honderden euro's op achteruit, concludeert de Vereniging Zakelijke Rijders op BNR.
Volgens voorzitter Martin Huisman van de vereniging gaat negentig procent van de zakelijke rijders meer betalen als het plan wordt uitgevoerd vanaf 2017. Mensen die nu een auto met 14 procent bijtelling rijden, gaan bij het leasen van een nieuwe auto in 2017 naar 20 of 21 procent. "Dan betaal je als berijder 600 tot 700 euro per jaar extra. Dat is hartstikke veel", zegt hij. Het gaat om ruim 3500 euro per leasetermijn.
Huisman verwacht dat zakelijke rijders dan minder snel een auto gaan leasen. "Autoregelingen zijn al aangepast en tegenwoordig is een eigen bijdrage normaal. Als je dan ook nog meer bijtelling moet gaan betalen, dan denk ik dat heel veel berijders nog eens het rekensommetje gaan maken."
Plug-in hybride
Milieu- en autoclubs sloten het akkoord begin deze week. Ze pleiten voor minder bijtellingstarieven vanaf 2017. Daarnaast gaat de bijtelling op plug-in hybrides omhoog. Volgens Huisman komt er dan een einde aan het verkoopscusses van stekkerhybrides in ons land. "Als je de aantrekkelijkheid minder groot maakt, dan denk ik dat berijders niet meer voor zo'n auto kiezen", zegt hij.
Staatssecretaris Wiebes van Financiën komt voor de zomer met zijn plannen voor de autobelastingen vanaf 2017. Hij heeft al laten weten dat hij naar het plan van de brancheorganisaties zal kijken