Rij-impressie | Citroën DS4
De Citroën DS3 was al een doorslaand succes, nu is zijn grotere broer aan de beurt. Meindert Schut onderwierp de DS4 aan een testrit.
Drie jaar geleden verraste Citroën vriend en vijand met de DS3. En terecht, het is het meest bijzondere design van het Franse merk in jaren. Na een hoop saai spul wisten bij Citroën eindelijk weer eens iets te laten zien dat tot de verbeelding spreekt. Als het dan ook nog eens leuk rijdt, tja dan smaakt dat natuurlijk naar meer.
En daarom is er nu de DS4. Helemaal in de stijl van de nieuwe DS serie. Opvallend sportief design en opvallend sportieve rij-eigenschappen met als basis de normale C4. En toch valt hij in eerste instantie een beetje tegen.
Het uiterlijk van de DS4 is best cool. Een dikke body kit, veel chroom en bij deze witte variant komen de zwarte velgen wel erg goed tot hun recht. De DS4 is duidelijk ook hoger gebouwd dan de C4. Dat geeft hem iets krachtigs, maar tegelijkertijd past het niet helemaal bij een sportieve auto als deze, je zit gewoon te hoog. Verder zijn de deurgrepen in de achterportier verstopt, zoals we dat ook van Alfa en Seat wel kennen. Die achterdeuren zijn zo geconstrueerd, dat de ramen niet open kunnen, das wel een beetje vreemd. Eigenlijk gewoon heel gek.
Rijden doet de DS4 zeer plezierig. Hij is wat hard afgesteld, voor de bestuurder prima, maar andere passagiers zullen dit als minder prettig ervaren. Vooral bij wat extra gas komt het echte beest naar buiten bij deze DS4…….
Je moet sterk in je schoenen staan om keurig netjes en gedoseerd te rijden met deze auto. Hij stuurt lekker kort en schiet prettig weg bij een dotje gas. Voor zo’n sportief model is het stuur overigens wel wat aan de grote kant en zit er wat te veel speling in het stuur zelf, maar de auto reageert, zoals gezegd goed op de aanwijzingen van de bestuurder.
Deze topversie is uitgerust met een 1,6 liter 200 pk turbomotor. Hij gaat in een kleine 8 seconden van 0 tot 100 en heeft een top van 235 kilometer per uur. Best aardig allemaal en met de uitstoot valt het ook nog wel mee. Wil je een laag leasetarief dan moet je gaan dieselen, dat lukt niet met benzine maar ook dit topmodel komt tot een uitstoot van 149 gram CO2 per kilometer, best acceptabel.
Prijs? Instappen doe je voor een kleine 24 duizend euro, goed te doen. Deze versie, met zo’n beetje alles er op en er aan, ruim 37 duizend. Daarvoor heb je wel een heel eigenwijze Citroën….en dat is toch leuk.