NedCar moet zelf op zoek naar nieuwe klanten
Autofabriek NedCar moet zelf op zoek naar 'meerdere klanten'. BMW gaat daar niet bij helpen. Dat zei BMW-directeur Jan-Christiaan Koenders op BNR.
BMW maakte begin deze week de deal met VDL, de nieuwe eigenaar van NedCar, rond. De Duitse autobouwer gaat Mini's produceren in de Limburgse fabriek. Vanaf 2014 rollen de eerste auto's van de band.
Toekomst
Volgens Koenders gaat het jaarlijks om zo'n 60 tot 90.000 auto's. Maar NedCar moet zelf op zoek naar extra opdrachtgevers, zo vertelt hij in de BNR Nationale Autoshow. "BMW gaat daar niet bij helpen", aldus de Nederlandse BMW-baas
Investeren
BMW gaat samen met VDL investeren in de Limburgse fabriek. Hoeveel geld daarmee gemoeid is, dat wil Koenders niet zeggen. "Er moeten voorbereidingen getroffen worden om alles technisch op orde te krijgen. Maar nee-investeren is nou eenmaal part of the deal", zo laat hij weten.
Luister hierboven een deel van het interview met BMW-directeur Jan-Christiaan Koenders terug.

De Nationale Autoshow
Al het nieuws over auto's en mobiliteit, met Meindert Schut en Wouter Karssen (Autoblog.nl). Elke vrijdag live om 15:00 uur, en altijd on demand als podcast.