Jaguar XFR-S is los
Als er één auto niet hoefde te klagen over media-aandacht, dan was het de nieuwe XFR-S wel.
Juguar presenteert hem vanavond officieel op de autoshow in Los Angeles, maar het merk vond het al tijd ons een goed voorproefje te geven.
Smurfenblauw kanon
Tot op heden was de XFR de snelste XF in het gamma met 510 pk, maar dit smurfenblauwe kanon doet daar nog een schepje bovenop - 550 pk en 680 Nm uit een 5.0-liter supercharged V8. Dit vermogen wordt naar de achterwielen gebracht via een achttraps automaat. Een ander verschil met de XFR is de uitbundige body kit die niet alleen voor de show is, maar ook zorgt voor 70% meer neerwaartse druk.
De cijfertjes: 0-100 km/h gaat in 4,4 seconden en een top van 300 km/h is haalbaar. De XFR-S wordt in beperkte oplage gebouwd. De Amerikanen krijgen er 200 stuks, hoeveel Europa er kan verwachten is nog onbekend.