Uitzending 19 februari | Wolters Kluwer, Chinese investeerders en Edorado Marine
Marijke Roskam doet zaken vanuit de BNR-studio in Amsterdam.
Wolters Kluwer
Wolters Kluwer heeft beter gepresteerd dan verwacht. De omzet van het bedrijf steeg naar bijna 4 miljard euro. De winst bedroeg 474 miljoen euro, 37 procent meer dan in 2013. Ook voor dit jaar voorziet de onderneming verdere groei. Frans Klaassen, directeur Wolters Kluwer Nederland, is vandaag bij ons te gast.
Chinese investeerders
De Chinezen zijn op koopjesjacht in Nederland, zo lijkt het althans. Deze week werd bekend dat verzekeraar Reaal wordt overgenomen door Anbang. Eerder kwamen ADO Den Haag, afvalverwerker AVR en drogisterijketen Kruidvat al in Chinese handen. Cees Baay is eigenaar van Yu Shan Management. Hij begeleidt Nederlandse MKB bedrijven op de Chinese markt en is even in het land.
Greensoil
Twee Nederlandse ondernemers zijn bezig met het verwezenlijken van hun droom. Ze hebben daarvoor nog wel even 2,5 miljoen euro nodig. Giel Groothuis en Godert van Hardenbroek van Edorado Marine willen een speedboot maken die vaart op zonne-energie.
Dat en meer in Zakendoen met, iedere werkdag van 13:30 uur tot 15:00 uur.